Partnerzy serwisu:

PKM w całości przejezdna od 31 października

Martyn Janduła 11.10.2016 240

PKM w całości przejezdna od 31 października
PKM w całości przejezdna od 31 październikafot. Pomorska Kolej Metropolitalna
Pomorska Kolej Metropolitalna informuje swoich pasażerów o kilku zmianach, które już niedługo wejdą w życie. Wszystkie wiadomości są pozytywne i długo wyczekiwane. To potwierdzenie kończących się robót przy nasypie kolejowym.
Kończą się już ostatnie prace przy zalanym podczas wakacyjnej ulewy nasypie kolejowym, a to oznacza, że od 31 października 2016 r. cała linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będzie przejezdna po obu torach. Obecnie ruch odbywa się tylko po jednym torze na odcinku Brętowo – Strzyża.

Tym samym tylko do 30 października funkcjonuje awaryjny rozkład jazdy, a z dniem następnym SKM Trójmiasto przywraca pełen rozkład jazdy dla linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Jak podkreśla przewoźnik, pociągi z Kartuz znów będą dojeżdżać do Gdańska Głównego.

Linię PKM od 31 października w dni robocze obsługiwać ma 120 pociągów na dobę, w tym: 33 na trasie Kartuzy – Gdańsk Główny, 46 na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Wrzeszcz i 41 na trasie Gdańsk Osowa – Gdańsk Wrzeszcz. Brakuje jeszcze rozkładu obowiązującego w dni świąteczne, ten natomiast ma się pojawić lada moment. Obecny ma funkcjonować w zaprezentowanej formie do 10 grudnia tego roku.

W październiku ma się także zacząć budowa dwóch nowych przystanków na trasie PKM. Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion przy linii 201 zarządzanej przez PKP PLK mają powstać w szybkim tempie. Oba mają być oddane inwestorowi maksymalnie do końca lipca 2017 roku. Za ich powstanie odpowiada konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony