Partnerzy serwisu:

Arriva na trasie PKM [film]

Michał Szymajda 22.02.2017 525

Arriva na trasie PKM  [film]
PKM Trójmiasto z dziurawym rozkładem jazdyFot. PKM SA
PKP SKM Trójmiasto – operator na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – z powodu awarii pojazdów spalinowych odwołał część kursów. To nie pierwszy raz, gdy rezerwa taborowa przeznaczona na linie okazuje się zbyt mała. W kolejnych dniach SKM wypożyczył jednostki od Przewozów Regionalnych i Arrivy.
O odwołaniu sześciu kursów (z Gdańska Głównego do Gdańska Wrzeszcza o 5:07, z Gdańska Osowej do Gdańska Wrzeszcza o 7:08 i 15:48 oraz z Gdańska Wrzeszcza do Osowej o godzinie: 6:23, 14:56 i 16:56) PKM poinformowała w niedzielny wieczór, za komunikatem PKP SKM Trójmiasto. Nie wszyscy mieli więc czas na reakcję. Informację dotyczącą honorowania biletów w pojazdach ZKM Gdynia i ZTM Gdańsk na liniach równoległych, w godzinach gdy odwołane są pociągi, podano jeszcze później. Przyczyna problemów? Ta sama co w zeszłym roku – brak odpowiedniej liczby sprawnego taboru spalinowego.

– Dwa autobusy szynowe z Pesy mają na tyle poważne awarie, że musiały zostać zabrane do Bydgoszczy (…) – powiedział portalowi trójmiasto.pl Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży trójmiejskiej SKM. Problemy są również z pojazdami Newagu. – Jeden pociąg z Newagu przechodzi właśnie przegląd, który potrwa ok. miesiąca, a kolejny ma usterkę techniczną związaną ze zużyciem się kół. Zostały one już zamówione, ale nie wiadomo jeszcze kiedy będą do nas dostarczone – powiedział Głuszek.

– Potwierdzam, że dwa pojazdy są u nas, nie ma mowy o żadnej poważnej awarii. Za dwa, trzy dni pojazdy będą sprawne i wrócą do operatora – powiedział Maciej Grześkowiak, rzecznik bydgoskiego producenta. – Przewoźnik jest i był informowany na bieżąco o sytuacji – dodaje Grześkowiak.

Kursy oznaczone w rozkładzie jako niewykonywane nie odbędą się też w dniach następnych. Nie wiadomo na razie, jak długo potrwają utrudnienia.

Już w połowie zeszłego roku pisaliśmy, że taboru do obsługi PKM jest za mało. Zazwyczaj przewoźnik dysponuje tylko jednym pojazdem rezerwowym. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że obecnie trwają poszukiwania taboru spalinowego w celu uzupełnienia rezerwy.

Aktualizacja, 21 lutego

Uprzejmie informujemy że od dnia 21.02, wszystkie pociągi SKM na linii Pomorskiej Kolej Metropolitalnej kursują już zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - poinformowała SKM Trójmiasto. - Pożyczyliśmy jeden autobus szynowy od spółki Przewozy Regionalne - wyjaśnił dyrektor ds. marketingu PKP SKM Marcin Głuszek w "Gazecie Wyborczej". To skład SA133-005 w barwach województwa małopolskiego. W internecie pojawił się już film z jego przejazdem na trasie.

 
Aktualizacja, 21 lutego

SKM Trójmiasto wypożyczyło kolejną jednostkę do obsługi połączeń - tym razem jest to zespół trakcyjny SA 134-001 z Arrivy. Poniżej film z dzisiejszego przejazdu po trasie PKM.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony