Partnerzy serwisu:

PKP Cargo poprawia omyłkę pisarską w nazwisku nowego członka zarządu [aktualizacja]

Jakub Madrjas 25.08.2020 7,3k

PKP Cargo poprawia omyłkę pisarską w nazwisku nowego członka zarządu [aktualizacja]
fot. Bas Meijer, lic. CC BY-SA 4.0
Wczoraj PKP Cargo podało, że nowym członkiem zarządu zostanie Piotr Wąsaty. Była to jednak pomyłka pisarska w komunikacie - nazwisko nowego dyrektora ds. handlowych brzmi Wasaty. Obejmie on stanowisko z dniem 1 września. 
Pierwszy, ogłoszony w kwietniu konkurs na stanowisko członka zarządu ds. handlowych spółki został unieważniony. W lipcu zmieniono natomiast statut spółki - usunięto obowiązek przekazywania akcjonariuszom raportu z postępowań kwalifikacyjnych.

Jak czytamy w informacji PKP Cargo, Piotr Wasaty jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ponadto ukończył studia podyplomowe MBA w zakresie finansów w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada międzynarodowy certyfikat audytorski CFE przyznawany przez Association of Certified Fraud Examiners, a także certyfikat audytora wewnętrznego.

Jak czytamy w życiorysie nowego członka zarządu, w latach 2002-2003 był specjalistą ds. analiz ekonomicznych w Tauron Polska Energia. Od 2004 roku związany z firmą DPC sp.j., której jest wspólnikiem. Jako pełnomocnik zarządu ds. audytu w PERN S.A. w latach 2007-2008 odpowiadał za koordynację i prowadzenie badań audytorskich oraz usług doradczych i analiz strategicznych. W latach 2009-2011 pełnił funkcję Głównego specjalisty ds. rozliczeń i sprawozdawczości w spółce Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. Jako zastępca dyrektora generalnego, CFO w ZAiKS w okresie 2010-2017 zarządzał pionem finansowym oraz inwestycyjnym. Od 2019 roku jest Członkiem zarządu w Royalty Trade Zone S.A., gdzie odpowiada za m.in. za strategię rozwoju i kontakty branżowe. 

Aktualizacja: Korekta omyłki pisarskiej w nazwisku

Dzisiaj, kilkanaście godzin po publikacji oryginalnego komunikatu, PKP Cargo poinformowało że w nazwisku zrobiono błąd pisarski. Brzmi ono Wasaty, a nie Wąsaty. Czytelników i samego zainteresowanego najmocniej przepraszamy, ale pomyłka była niemożliwa do wychwycenia. Nieprawidłowe nazwisko nowego członka zarządu powtarzało się bowiem nie tylko w komunikacie przewoźnika i załączonym do niego życiorysie, ale również w materiałach z jego poprzednich miejsc pracy, m. in. w ZAIKS i Divina Polonia Consulting
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony