Partnerzy serwisu:

Piotr Malepszak zajmie się koleją w Gdańsku

inf. pras., oprac. ms 12.03.2021 3,3k

Piotr Malepszak zajmie się koleją w Gdańsku
Piotr Malepszak w środku, po lewej stronie prezydent Gdańska, Aleskandra DulkiewiczFot. gdansk.pl
12 marca Piotr Malepszak objął stanowisko pełnomocnika ds. kolejowych miasta Gdańska. Nowego pracownika przywitała i zapoznała z licznymi obowiązkami Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Celem utworzenia nowego stanowiska jest wsparcie działań miasta w kontaktach z ze spółkami kolejowymi – PKP/SKM/PKM w tematach inwestycji miejskich, w tym m.in.: bezkolizyjnych przejazdów przez magistralę kolejową w dzielnicy Gdańsk - Orunia - Św. Wojciech – Lipce, bajpasa kartuskiego - realizowanego wspólnie przez PKP PLK oraz PKM SA, planowania nowej linii PKM Gdańsk – Południe oraz inwestycji PKP PLK w ramach rozbudowy infrastruktury kolejowej do portu morskiego w Gdańsku. Wśród licznych obowiązków pełnomocnik ds. kolejowych będzie również brał udział w spotkaniach ze spółkami kolejowymi w kwestii koordynacji prac pomiędzy PKP a miastem oraz możliwości przeprowadzenia inwestycji planowanych przez miasto na terenach kolejowych (np. infrastruktura parkingowa /samochodowa i/lub rowerowa, komunikacji miejskiej oraz kiss&ride).

– Witamy na pokładzie pełnomocnika prezydenta ds. kolejowych. To trudne zagadnienie, bo transport szynowy staje się kręgosłupem miasta i jest elementem tkanki miejskiej, więc potrzebujemy konkretnego oraz kompetentnego wsparcia. Pełnomocnik wspomoże nas w planowaniu i powstawaniu projektów kolejowych. A zwłaszcza podczas realizacji m.in. przejazdów na Oruni, bajpasu kartuskiego, nowej linii PKM Gdańsk - Południe czy zamiany gruntów PKP pod inwestycje miejskie – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

– Moim zadaniem będzie doprowadzanie do finalizacji tematów na styku miasta i podmiotów kolejowych, spraw które zostały rozpoczęte i czekają na dokończenie. Również jednym z pierwszych zadań do zrealizowania jest kwestia rozbudowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej o nowy etap w kierunku południowych dzielnic miasta. Zadanie to wchodzi w etap studialny. Mnóstwo pracy przed nami – powiedział Piotr Malepszak, pełnomocnik ds. kolejowych.

Piotr Malepszak pochodzi z rodziny o wieloletnich tradycjach kolejarskich. Od ponad 12 lat jest związany zawodowo z utrzymaniem i rozwojem infrastruktury oraz przewozami kolejowymi. W latach 2008 – 2016 pracował w PKP PLK na stanowisku min. dyrektora biura i pełnomocnika zarządu, w latach 2017 – 2018 jako członek zarządu ds. technicznych w Kolejach Dolnośląskich S.A., a w latach 2018 – 2020 na stanowisku członka zarządu ds. kolei i pełniącego obowiązki prezesa zarządu w CPK. Autor licznych inicjatyw, które przyczyniły się do poprawy stanu infrastruktury kolejowej. Koordynował min. zadania związane z przygotowaniem linii kolejowych do Euro 2012 i pociągów Pendolino. Prywatnie pasjonat transportu, szczególnie kolejowego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony