Partnerzy serwisu:

Piotr Malepszak wiceprezesem Kolei Dolnośląskich

Jakub Madrjas 16.01.2017 1,3k

Piotr Malepszak wiceprezesem Kolei Dolnośląskich
Fot. archiwum
Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, do zarządu Kolei Dolnośląskich jeszcze w tym miesiącu dołączy Piotr Malepszak, były dyrektor Biura Dróg Kolejowych PKP PLK.
Od 2008 roku związany z PKP PLK, począwszy od stanowiska specjalisty do dyrektora Biura i pełnomocnika Zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych. W czerwcu ubiegłego roku, po odwołaniu ze stanowiska, nie przyjął propozycji przejścia na inne stanowisko w Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK i zakończył pracę w PLK. Jak dowiedział się „RK”, jego nowym miejscem pracy będą Koleje Dolnośląskie. Rada Nadzorcza ma powołać Malepszaka na stanowisko wiceprezesa spółki jeszcze w tym tygodniu.

- Piotr Malepszak to osoba, która ma olbrzymie efekty pracy dla kolei. W ostatnich latach odpowiadał w PKP PLK za przeprowadzenie projektów, które przyspieszyły polską kolej. Jego doświadczenie i wiedza na temat kolei jest powszechnie uznawana. Tym chętniej witamy go w zarządzie Kolei Dolnośląskich - powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Jak mówi Rachwalski, w najbliższych latach przewoźnik będzie chciał wejść na nowe trasy, po których dziś nie jeżdżą pociągi. – W tym kontekście obecność Piotra Malepszaka, jako specjalisty od infrastruktury, jest w zarządzie spółki wysoce wskazana – mówi Rachwalski.

Piotr Malepszak pochodzi z rodziny o wieloletnich tradycjach kolejarskich, jest absolwentem Technikum Kolejowego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2003-2004 stypendysta Purdue University - USA.

Autor licznych inicjatyw, który przyczyniły się do poprawy parametrów użytkowych linii kolejowych na łącznej długości ponad 4 tys. kilometrów torów. Współautor m.in. przygotowania połączeń na Euro 2012, pakietu zadań rewitalizacyjnych dla wykorzystania środków unijnych, przygotowania infrastruktury dla programu Pendolino, nowelizacji rozporządzeń i przepisów PLK. Jest propagatorem pracy u podstaw, czego wyraz można znaleźć choćby w wywiadzie, którego udzielił niedawno „Rynkowi Kolejowemu” (wywiad można przeczytać tutaj).

Jak sam mówi kieruje się „czystą kolejową pasją, ale z twardym stąpaniem po ziemi”, współpracą i uczeniem się od najlepszych ludzi związanych z koleją, którym zależy na jej rozwoju niezależnie od stanowiska jakie zajmują. Za konsekwentne dążenie do poprawy stanu infrastruktury kolejowej został w 2012 roku nominowany do nagrody „Człowiek Roku- Przyjaciel Kolei".
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony