Partnerzy serwisu:

Pionizacja zarządzania PKP Cargo wycofana

lk, Rynek Kolejowy 16.03.2016 241

Pionizacja zarządzania PKP Cargo wycofana
Fot. PKP Cargo
Porozumienie zawarte przez PKP Cargo ze związkami zawodowymi przewiduje wstrzymanie procesu pionizacji zarządzania firmą. Zawarcie porozumienia poprawiło notowania spółki na GPW.
Po zawarciu porozumienia zw związkami zawodowymi kurs akcji PKP Cargo w środę wzrósł o 6 proc. do poziomu ponad 54 zł, którego nie notowano od stycznia.

Strajk odwołany

W porozumieniu zawarto deklarację zarządu PKP Cargo o wstrzymaniu wcześniejszych decyzji wprowadzających pionowy sposób zarządzania. Podstawowymi jednostkami wykonawczymi pozostaną zakłady pracy i centrala. Zarząd wycofa także pozwy sądowe o stwierdzenie nieistnienia sporu zbiorowego.

Związki zawodowe zdecydowały o odwołaniu strajku i rozwiązaniu komitetu strajkowego. Do 30 czerwca zawarte ma być porozumienie o zmianach warunków wynagradzania w formie protokołów dodatkowych do Zakładowego Układu Zbiorowego dla Pracowników, więcej informacji na Rynku Kolejowym tutaj.

Nie będzie relokalizacji

Jak informuje strona związkowa, podczas spotkania ze związkowcami prezes PKP Cargo Maciej Libiszewski złożył deklarację, że wycofuje się z zaplanowanych przez poprzedni zarząd działań mających na celu przemieszczenie pracowników z dotychczasowych siedzib w Tarnowskich Górach i Katowicach.

- Dzisiejsze porozumienie zamyka trudny rozdział, w którym pracownicy wraz ze związkami zawodowymi podjęły walkę o utrzymanie miejsc pracy. Porozumienie, które niewątpliwie jest sukcesem wszystkich pracowników oraz tych związków zawodowych, które w sposób czynny podejmowały wszelkie działania statutowe nie było by możliwe bez dobrej woli obecnego prezesa zarządu PKP Cargo SA pana Macieja Libiszewskiego, zaangażowania liderów central związkowych i przewodniczących organizacji związkowych z zakładów, które udzieliły nam poparcia, czynnego wsparcia ze strony posłów na Sejm RP - Andrzeja Adamczyka - obecnego Ministra, Jerzego Polaczka, Tomasza Głogowskiego, Barbary Dziuk, pomocy ze strony samorządów powiatowego i gminnego – powiedział Jarosław Ślepaczuk, wiceprzewodniczący rady branżowej cargo Federacji ZZP PKP.
 
 W PKP Cargo od jesieni trwał spór związków zawodowych z zarządem. Po dymisji prezesa Adama Purwina, do której doszło 14 grudnia, nowy zarząd wynegocjował ze związkami zawieszenie strajku do 31 marca. Dopiero teraz strajk został odwołany.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony