Partnerzy serwisu:

Pijany kierowca zaparkował na peronie stacji Kraków Główny [film]

Michał Szymajda 07.05.2019 10,2k

Niezwykły rajd zrobił sobie kierowca, który pod wpływem alkoholu kursował pomiędzy peronami stacji Kraków Główny aż w końcu postanowił zaparkować na jednym z nich.
Całą sytuację dokładnie zarejestrowały kamery monitoringu. Widać na nich jak kierowca najpierw kluczy między szlabanami przed drogą techniczno-pożarową, a później bez pardonu przejeżdża po niej na drugą stronę stacji, nieomal wjeżdżając pod pociąg Kolei Małopolskich.

Jak podaje Radio Kraków, tragedii udało się uniknąć dzięki reakcji maszynisty, który wyhamował skład. 29-letni kierowca postanowił zawrócić, ale najwyraźniej pomyliły mu się zjazdy, bo ostatecznie wjechał na peron piąty krakowskiego dworca, po czym opuścił auto (pozostawił je pod wiatą) i błąkał się przy schodach peronu, gdzie zatrzymali go sokiści i policjanci. Miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Na siedzeniach auta funkcjonariusze znaleźli puste butelki po alkoholu.

Jak ustaliło Radio Kraków, mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez krakowski sąd, bowiem podobne przygody 28-latek z powiatu miechowskiego miał już w przeszłości. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do lat 8. 

Zdarzenie miało miejsce 28 kwietnia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony