Partnerzy serwisu:

Piętrowe wagony Sundeck na torach dopiero w lutym

Michał Szymajda 28.01.2016 377

Piętrowe wagony Sundeck na torach dopiero w lutym
Wagony Sundeck przewiozą pasażerów Kolei Mazowieckich nieco późniejFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Mimo obietnic Kolei Mazowieckich, piętrowe wagony Sundeck i lokomotywy Gama pojawią się na trasach z pasażerami nieco później. Obecnie mówi się o początku lutego.
Uroczyście odebrane 13 stycznia przez Koleje Mazowieckie pierwsze polskie wagony piętrowe na razie nie pojawiają się na trasach z pasażerami. Jak dotąd jedynymi podróżnymi niebędącymi pracownikami Kolei Mazowieckich lub Pesy, którzy przejechali się na pokładzie Sundecka, byli samorządowcy i dziennikarze obecni na pokładzie podczas uroczystości. Kilka dni później, zgodnie z treścią przekazaną przez KM, Sundeckami mieli pojechać pasażerowie pociągów przyspieszonych m.in. do Radomia i Skierniewic. Tak się nie stało.

– Cały czas czekamy na ostatnie dokumenty z Urzędu Transportu Kolejowego, dzięki którym będziemy mogli rozpocząć regularne kursowanie z pasażerami. Mamy nadzieję, że stanie się to już 1 lutego – powiedziała Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Wyprodukowane przez Pesę wagony są pierwszymi piętrowymi wagonami, jakie kiedykolwiek wyprodukowano w kraju. W rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” prezes Pesy Tomasz Zaboklicki potwierdził, że producent zdecydował się na produkcję tego typu taboru dla Kolei Mazowieckich, ponieważ uważa, że dwupokładowe wagony będą w Polsce coraz popularniejsze. Tymczasem PKP Intercity oficjalnie poinformowało o zarzuceniu planu zakupu takich wagonów (lub piętrowych ezt) na linię Warszawa – Łódź.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony