Partnerzy serwisu:

Pierwszy Zefiro dla szwedzkiego Västtrafik gotowy

Michał Szymajda 18.12.2020 52

Pierwszy Zefiro dla szwedzkiego Västtrafik gotowy
Fot. Bombardier Transportation
Bombardier Transportation ukończył budowę pierwszego z 45. szybkich pociągów Zefiro dla szwedzkiego operatora Västtrafik. Łącznie w Skandynawii może się pojawić 100 takich pojazdów.
– Zakończenie budowy pierwszego z zespołów trakcyjnych dużych prędkości oznacza zarazem rozpoczęcie fazy testów, homologacji, a później komisyjnego odbioru pojazdów.
Czujemy satysfakcję, że pierwszy z naszych nowych pociągów jest gotowy do testów. Teraz upewnimy się, że pociągi spełniają nasze wysokie wymagania odnośnie bezpieczeństwa i wydajności – powiedział Jarl Samuelsson, dyrektor biznesowy Västtrafik.

Przygotowywany program testów statycznych i dynamicznych sprawdzi działanie wszystkich urządzeń na pokładzie: od układu napędowego i układów sterowania pociągiem po wózki i układy hamulcowe, drzwi, urządzenia sterujące maszynisty i systemy informacji dla pasażerów. Testy odbędą się w zakładzie produkcyjnym Bombardier w Hennigsdorf i na torze testowym w Niemczech.

Kontrakt na zakup Zefiro dla Västtrafik został podpisany w kwietniu 2018. Siedem miesięcy później rozszerzono zamówienie do łącznie 45 pociągów, ale wciąż możliwa jest opcja zamówienia na łącznie 100 pojazdów. Pierwszy pociąg ma zostać dostarczony do Szwecji w przyszłym roku, gdzie przejdzie szeroko zakrojone odbiory na sieci kolejowej Västtrafik. Pociągi mają kursować z prędkością do 200 km/h i mają być przygotowane do trudnych, śnieżnych i mroźnych zim.

Więcej na temat tego pociągu pisaliśmy na łamach „Rynku Kolejowego" tutaj. 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony