Partnerzy serwisu:

Pierwszy spalinowy Flirt już w Słowenii

Michał Szymajda 17.03.2020 3,6k

Pierwszy spalinowy Flirt już w Słowenii
Fot. SŻ (Koleje Słoweńskie)
Pierwszy z 26 zamówionych w Stadlerze zespołów trakcyjnych dotarł 11 marca do Słowenii. Teraz wyprodukowany w Siedlcach pojazd będzie musiał przejść badania homologacyjne.
Słoweńcy, w kwietniu 2018 roku, zamówili 26 pojazdy różnych typów. Pierwszy z tych, który wjechał do Słowenii, należy do serii spalinowych zespołów trakcyjnych Flirt z trzema członami i pośrednim członem silnikowym z motorem Deutz. Łącznie będzie ich pięć i będą mogły kursować z prędkością do 140 km/h po liniach lokalnych.

W następnych miesiącach realizowane mają być dostawy dziesięciu piętrowych, trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Kiss, mogących kursować z prędkością 160 km/h. Zapewnią one komunikację pomiędzy największymi miastami Słowenii. Realizowana będzie też dostawa 11 sztuk czteroczłonowych elektrycznych Flirtów na 160 km/h. Docelowo mają one posiadać homologację także w Austrii i w Chorwacji, dzięki czemu będą mogły obsługiwać ruch międzynarodowy. Co ważne dla producenta: kontrakt ma szansę być podwojony.

Na razie nie wiadomo, kiedy nowe pojazdy ze Stadlera przewiozą pierwszych pasażerów w Slowenii, wiadomo natomiast, że zastąpią tam ostatnie EN57 wyprodukowane w Pafawagu. Obecnie ruch pociągów pasażerskich jest w Słowenii całkowicie wstrzymany. Kraj sąsiaduje z północą Włoch, gdzie występuje obecnie niezwykle wysoki procent osób chorych, zarażonych koronawirusem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony