Partnerzy serwisu:

Pierwszy pociąg z produktami wyjechał z bocznicy fabrycznej w Biskupcu

inf. pras 13.01.2021 330

Pierwszy pociąg z produktami wyjechał z bocznicy fabrycznej w Biskupcu
fot. Egger
Fabryka Egger poinformowała o wysłaniu pierwszego pociągu z gotowymi produktami. Dzięki kooperacji publiczno-prywatnej nowa fabryka powstała wraz z bocznicą kolejową.
Otwarta w lipcu 2019 roku fabryka płyt wiórowych grupy Egger w Biskupcu Reszelskim od początku budowana była z myślą o transporcie kolejowym. Dzięki podpisaniu porozumienia z PKP PLK, zarządca infrastruktury wyremontował odcinek linii kolejowej nr 223 oraz stację w Biskupcu Reszelskim. Wartość modernizacji to 18,6 miliona złotych.

Przyfabryczną bocznicę w całości zbudowała firma Egger, a w lipcu 2020 roku zainaugurowano jej działalność wjazdem ładunku kleju z Niemiec. Koleją zapowiadano również przywożenie surowca w postaci zrębki i drewna okrągłego. Egger zaznaczał, jednak, że transport gotowych wyrobów z fabryki będzie zależał od zapotrzebowania i możliwości optymalizacji łańcucha logistycznego.

Jak się okazuje, i to udało się osiągnąć. Jak poinformował dziś Egger, z fabryki w Biskupcu wyjechał pierwszy transport kolejowy z gotowymi produktami – łącznie 24 wagony wypełnione płytą wiórową. Jak czytamy, transport gotowych produktów odbywa się w wagonach typu „Habbins”, wyposażonych w ruchome grodzie załadunkowe, umożliwiające pewniejsze zabezpieczenie towaru. Załadunek pierwszego składu był jednocześnie testem sprawności działań logistycznych wewnątrz zakładu.

– Uruchomienie transportu produktów koleją pozwoli na odciążenie kołowego konceptu logistycznego. Główny atut takiego rozwiązania to wolumen – taki skład jest w stanie „zdjąć” jednorazowo około 60 aut z naszych dróg. Wyzwaniem nadal pozostają odbiorcy, gdyż ostatnie lata nie upłynęły pod znakiem rozwoju infrastruktury kolejowej w Polsce. Naszą nową bocznicą i podejściem do tego typu rozwiązań logistycznych, będziemy starali się to w najbliższych latach zmienić – zadeklarował dyrektor logistyki Egger Biskupiec Michał Serafin.

Koncern podkreśla, że uruchomienie transportu kolejowego to "spełnienie obietnicy danej mieszkańcom" oraz przez przejaw troski o środowisko, dzięki ośmiokrotnie mniejszej emisji zanieczyszczeń.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony