Partnerzy serwisu:

Pierwszy pociąg PKP Cargo International do Włoch

Roman Czubiński 12.11.2020 6,8k

Pierwszy pociąg PKP Cargo International do Włoch
Fot. PKP Cargo International
PKP Cargo International (dawniej AWT) obsłużyło w ubiegłym tygodniu pierwszy bezpośredni przewóz towarowy między Czechami a Włochami. Dostawę udało się zrealizować w czasie o 2 dni krótszym od zakładanego. Przewoźnik podkreśla, że jest to kolejny krok na rzecz umacniania pozycji grupy PKP Cargo na europejskim rynku logistycznym, zwłaszcza w korytarzu północ – południe.
Ładunek stanowiło 1220 ton koksu. Pociąg wyruszył z Ostrawy, a zakończył bieg na stacji Villa Opicina koło Triestu, przy granicy włosko-słoweńskiej. Trasa prowadziła przez terytorium aż sześciu państw. Skład był prowadzony wielosystemową lokomotywą elektryczną Siemens Vectron – dzięki temu nie było potrzeby zmiany lokomotywy na granicach systemów zasilania, choć na odcinku słoweńskim górzysty profil linii wymusił zastosowanie trakcji podwójnej. Realizacja przewozu w obie strony wraz z rozładunkiem zamiast planowanych 12 dni zajęła dziesięć.

Był to pierwszy w historii kurs lokomotywy PKP Cargo International z własnym pociągiem do Włoch. Konieczne było w tym celu specjalne zezwolenie na wjazd. Nadawca ładunku jest natomiast klientem spółki od wielu lat. 

Według prezesa PKP Cargo International Macieja Walczyka kontrahenci byli zadowoleni z terinowej i bezproblemowej usługi. – Z sukcesem realizujemy nasze ambitne cele, pozyskując nowe usługi międzynarodowe i umacniając pozycję Grupy PKP CARGO International na wysoce konkurencyjnym europejskim rynku kolejowym. Dzięki naszemu know-how pomogliśmy naszemu wieloletniemu klientowi z Ostrawy – podkreślił prezes. Do takiego rezultatu przyczynił się zarówno nowoczesny tabor, jak i kompetencje pracowników spółki. – Mimo pandemii COVID-19 udowadniamy, że jesteśmy stabilnym dostawcą usług transportowych i logistycznych – dodał.

Warto przypomnieć, że trzy Vectrony zostały kupione przez PKP Cargo International (jeszcze jako AWT) właśnie z myślą o zastosowaniu na długich trasach międzynarodowych. Pojazdy zostały dostarczone 1 lipca ubiegłego roku. Również spółka-matka PKP Cargo kupuje kolejne wielosystemowe lokomotywy tej serii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony