Partnerzy serwisu:

Pierwszy pociąg na odbudowanej linii Ukraina – Rumunia

Jakub Madrjas 09.11.2022 3,3k

Pierwszy pociąg na odbudowanej linii Ukraina – Rumunia
Fot. Ukrzaliznycia
Koleje Ukraińskie wykonały pierwszy próbny przejazd pociągu na odbudowanej linii do Rumunii na odrestaurowanym odcinku z Rachowa do Valea Vișeului.
Koleje Ukraińskie pilnie odbudowują połączenia kolejowe do krajów zachodnich. W sierpniu zakończyły się roboty na dwóch trasach wybiegających do Rumunii, prowadzących do granicy państwowej z Rachowa i Tereswy. Nieczynne odcinki zostały odbudowane w zaledwie ok. dwa miesiące, ale dopiero teraz , dzięki pracom na sieci Kolei Rumuńskich (CFR), udało się puścić pierwszy, testowy przejazd. 

Uruchomienie połączeń ekspresowych "Мармароський експрес" z Ukrainy do Rumunii zakładane jest na początku grudnia. Trasa będzie obsługiwana przez zespół trakcyjny DPKr-3 ukraińskiej produkcji.
Według zapowiedzi UZ czas podróży netto (bez procedur celnych) z Rachowa, który stanie się kolejnym węzłem komunikacyjnym Zakarpacia, do rumuńskiego Valea Vișeului wyniesie około 40 minut. Podróż prowadzić będzie przez malowniczą górską dolinę. Kontrola graniczna i celna będzie przeprowadzana na pokładzie pociągu przy wsiadaniu.

Koleje Ukraińskie planują realizować dwa połączenia dziennie z dogodną przesiadką do pociągów rumuńskich kolei CFR. Z Valea Vișeului kursują codzienne pociągi do stacji Syhot, Kluż i Bukareszt.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony