Partnerzy serwisu:

Pierwszy Flirt z czwartej umowy wykonawczej został odebrany

inf. pras 22.02.2022 4,3k

arrow
arrow
Pierwszy Flirt z czwartej umowy wykonawczej został odebrany
Fot. KM
Pierwszy Flirt z czwartej umowy wykonawczej został odebrany
Pierwszy Flirt z czwartej umowy wykonawczej został odebrany
Pierwszy Flirt z czwartej umowy wykonawczej został odebrany
Koleje Mazowieckie odebrały kolejny, 27. pojazd typu Flirt wyprodukowany w siedleckim zakładzie Stadler Polska. Jest to pierwszy odebrany pojazd z czwartej umowy wykonawczej, w ramach której zostanie dostarczonych łącznie 15 szt. pojazdów tego typu.
Czwarta umowa wykonawcza została podpisana przed niespełna rokiem. Obejmuje ona dostawę 15 szt. nowoczesnych pojazdów Flirt, które już od początku marca będą kierowane do obsługi trasy Czachówek Południowy – Nasielsk. Wartość tej umowy to prawie 300 mln złotych netto. Projekt uzyskał dofinansowanie z POIiŚ 2014-2020 w wysokości 157,56 mln złotych.

– Odbierając i wdrażając do eksploatacji kolejne ”FlirtY”, spółka konsekwentnie realizuje swoją strategię taborową, która zakłada sukcesywne wycofywanie z użytkowania najstarszych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN 57 i zastępowanie ich nowoczesnymi pojazdami szynowymi. W ten sposób Koleje Mazowieckie potwierdzają dowodnie swoją wysoką pozycję wśród przewoźników, a ich niezmiennym priorytetem jest stała poprawa komfortu i bezpieczeństwa podróżowania na Mazowszu – mówi Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich cytowany w komunikacie.

– Pierwszy pojazd wyprodukowany w ramach czwartej umowy wykonawczej przekazujemy naszemu Klientowi zgodnie z kontraktem. Bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że utrzymujące się trudności w dostępności komponentów do produkcji pojazdów nie wpłyną negatywnie na dalszą sprawną realizację umowy – podkreśla Tomasz Prejs, prezes Stadler Polska.

Przypomnijmy, że Koleje Mazowieckie zawarły ze Stadlerem umowę ramową na dostawę 61 pięcioczłonowych pojazdów Flirt w styczniu 2018 roku. Dotychczas podpisano 4 umowy wykonawcze na łącznie 45 pojazdów Flirt, z czego 27 pojazdów zostało już dostarczonych przewoźnikowi. Kolejna i ostatnia już umowa wykonawcza na dostawę 16 pojazdów zostanie podpisana w kwietniu bieżącego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony