Partnerzy serwisu:

Pierwszy ezt Skody dla Kolei Słowackich przekazany

Michał Szymajda 04.10.2020 5,9k

Pierwszy ezt Skody dla Kolei Słowackich przekazany
PIerwszy ezt Skody odebrany przez ZSSKFot. ZSSK
Słowacki państwowy operator kolejowy ZSSK odebrał pierwszy z 25 zamówionych zespołów trakcyjnych. Produkuje je Škoda Transportation we współpracy ze słowackim ŽOS Trnava.
Czteroczłonowe zespoły trakcyjne otrzymały oznaczenie serii 660. Škoda Transportation zaproponowała ZSSK pojazdy oparte o wcześniej produkowane dla Kolei Czeskich zespoły trakcyjne RegioPanter i Interpanter. Na Słowacji będą nazywane „Pantera”. Zostały dostarczone z kilkumiesięcznym opóźnieniem, za które odpowiada, zdaniem producenta, koronawirus i jego konsekwencje dla wytwórców komponentów.

Jak poinformowały Koleje Słowackie, w najbliższych dniach będzie się odbywać szkolenie maszynistów na tych pojazdach na trasie Żylina – Vrutki. Z pasażerami ezet pojedzie za kilka tygodni. Docelowo 25 zestawów będzie obsługiwało trasy: Żylina – Liptowski Mikulasz, Żylina – Czadca, Żylina – Trenczyn. Pojazdy wjadą także do Polski – do Zwardonia, zastępując na tej trasie składy wagonowe.

Zakup pięciu ezetów kosztował 160 milionów euro. O zamówienie czeski producent walczył ze Stadlerem. Więcej o pociągach pisaliśmy tutaj
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony