Partnerzy serwisu:

Pierwszy ED74 po modernizacji zaprezentowany na Trako

Michał Szymajda 22.09.2021 12,1k

Pierwszy ED74 po modernizacji zaprezentowany na Trako
fot. ŁM
Pierwszy z 14 zespołów trakcyjnych ED74, które dla PKP Intercity modernizuje konsorcjum ZNTK Mińsk Mazowiecki i Pesa został publicznie zaprezentowany podczas targów Trako.
Efekty modernizacji są widoczne gołym okiem. Najważniejsza zmiana z punktu widzenia pasażera to kompletnie przearanżowane wnętrze z nowymi fotelami. Mniejsze są okna, jest nowa informacja pasażerska, wydajniejsza klimatyzacja. Niemal wszystko prezentuje się o niebo lepiej niż przed przebudową.

– Każde miejsce będzie miało dostęp do gniazdka elektrycznego. Ponadto w każdym składzie zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego. Pojazdy będą również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W każdym składzie będzie miejsce przeznaczone do przewozu rowerów. Zmodernizowane pojazdy zostaną także lepiej wygłuszone, co pozytywnie wpłynie na komfort podróży – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

Względem pierwszej prezentacji bardzo przyjemnego pojazdu, na której byliśmy obecni w marcu, zmiany przeszedł przedsionek przeznaczony do przewozu rowerów. Teraz, zamiast wzdłuż ściany bocznej, rowery mamy przewozić na ścianie oddzielającej kabinę maszynisty od przestrzeni pasażerskiej i na rozbudowanym wiatrołapie. Dostęp do tego miejsca wciąż jest koszmarny, umieszczenie rowerów na wieszaków – trudne, zawieszone rowery będą też przeszkadzać w wejściu do mikroprzedziału, z pewnością nie ułatwią pracy kierownikowi pociągu, któremu zorganizowano tu miejsce pracy.

Dostawa wszystkich 14 zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych nastąpi do czerwca 2023 roku. Wartość zamówienia wynosi 274,8 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony