Partnerzy serwisu:

Pierwszy Dragon dla FPL gotowy [zdjęcia]

Jakub Madrjas 08.02.2016 799

arrow
arrow
Pierwszy Dragon dla FPL gotowy [zdjęcia]
Fot. Adam Kupniewski
Pierwszy Dragon dla FPL gotowy [zdjęcia]
Pierwszy Dragon dla FPL gotowy [zdjęcia]
Pierwszy Dragon dla FPL gotowy [zdjęcia]
W sobotę z fabryki Newagu w Gliwicach wyjechała pierwsza lokomotywa Dragon dla przewoźnika Freightliner PL. Wkrótce zaczną się testy elektrowozu na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.
Niemal dokładnie przed rokiem "Rynek Kolejowy" jako pierwszy poinformował, że Newag Gliwice dostarczy pięć nowych lokomotyw elektrycznych Dragon dla Freightliner PL. Przewoźnik, który polegał dotąd na lokomotywach spalinowych, weźmie nowe elektrowozy w leasing.

Już na torach

Od soboty (6 lutego) pierwsza z nowych lokomotyw jest już na torach. Dragon pojechał do Żmigrodu na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa, gdzie odbędzie się pierwsza część testów robionych przez producenta.

Według informacji "Rynku Kolejowego" niezbędne do otrzymania dopuszczenia do eksploatacji próby mają potrwać do połowy marca w Żmigrodzie. Dostawa pierwszych trzech elektrowozów zgodnie z umową planowana jest do końca maja, a kolejnych – w cyklu miesięcznym.

Zdecydowała ekonomia i niezawodność

Zamówione przez Freightliner PL Dragony to 6-osiowe lokomotywy o mocy 5 MW, przystosowane do ciągnięcia ciężkich składów towarowych o wadze nawet powyżej 4 tys. ton. W porównaniu do wcześniej produkowanych Dragonów, lokomotywy te wyposażone będą w moduł Dual Power, czyli dodatkowy silnik spalinowy o mocy 520 kW, umożliwiający obsługę klientów również na niezelektryfikowanych końcówkach linii oraz na bocznicach bez wykorzystywania dodatkowych

– Dragony cha­rak­te­ry­zują się siłą, bez­pie­czeń­stwem, atrak­cyjną ceną, eko­no­mią użyt­kowania, boga­tym wypo­sa­że­niem oraz przede wszyst­kim bezawaryjnością. Dlatego będą stanowiły doskonałe uzupełnienie naszego obecnego taboru – mówił po podpisaniu umowy Wojciech Jurkiewicz, dyrektor zarządzający Freightliner PL. Trzon taboru trakcyjnego przewoźnika stanowią w Polsce spalinowe sześcioosiowe lokomotywy typu JT42CWRM klasy 29 EMD produkcji Electro-Motive Diesel Inc. USA, znane pod brytyjskim oznaczeniem Class66.

Lokomotywy będą serwisowane przez Newag i objęte dwuletnią gwarancją. Wartość kontraktu 17,5 mln euro netto. 

Już 16-17 marca w Warszawie kolejna edycja Europejskiego Forum Taborowego. Jak co roku, konferencja podejmie tematykę zakupów i modernizacji taboru kolejowego w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. To już trzecia edycja największej i najbardziej prestiżowej konferencji w regionie, poświęconej wielowątkowej dyskusji na temat stanu obecnego i przyszłości branży dostawców kompletnych pojazdów szynowych, producentów komponentów i podzespołów, poddostawców, dostawców usług i urządzeń służących utrzymaniu taboru kolejowego.

Więcej informacji na temat wydarzenia - program i możliwość rejestracji

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony