Partnerzy serwisu:

Pierwszy Dart po naprawie poszycia wrócił do ruchu

Michał Szymajda 15.04.2019 6,5k

Pierwszy Dart po naprawie poszycia wrócił do ruchu
Dart w peronach stacji BiałystokFot. RK
Pierwszy Dart wrócił do ruchu po naprawie poszycia. Problemy z pudłem elektrycznych zespołów trakcyjnych ED161 po raz pierwszy zaobserwowano w końcu marca.
Ze względu na „lokalne odspojenie struktury poszycia” na początku kwietnia z ruchu wyłączono już 11 Dartów. Zamiast nich na trasach zaczęły pojawiać się składy wagonowe, doszło też do odwołania kilku pociągów. Pesa musiała przedstawić sposób naprawy burt ezt i zdobyć jego akceptację przez certyfikowaną jednostkę badawczą. Pierwszy z naprawionych ED161 wrócił w sobotę 13 kwietnia do rozkładu jazdy.

– Z powodu odspojenia na poszyciu pudeł obecnie jest wyłączonych 6 pojazdów. Jeden z Dartów z takim problemem został już naprawiony i wrócił do ruchu. Naprawa przeprowadzana jest zgodnie z procedurą przedstawioną przez producenta i zaakceptowaną przez Jednostkę Badawczą (IPSz). Zakres i realizacja napraw jest na bieżąco monitorowana – informuje Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

15 kwietnia w ruchu jest 12 składów ED161. Spośród wyłączonych pojazdów dwa podlegają naprawom awaryjnym. Jak udało nam się dowiedzieć, do Świąt Wielkanocnych do ruchu mają wrócić kolejne trzy Darty.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony