Partnerzy serwisu:

Pierwszy czteroczłonowy Elf2 z dopuszczeniem do eksploatacji

Jakub Madrjas 30.01.2018 8,5k

Pierwszy czteroczłonowy Elf2 z dopuszczeniem do eksploatacji
Fot. Pesa
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", pierwszy czteroczłonowy Elf2 dla Kolei Śląskich otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji od Urzędu Transportu Kolejowego.
Jak potwierdziliśmy u producenta, pojazd oznaczony 22WEd został dopuszczony do eksploatacji na polskich torach. Według producenta pierwszy pojazd powinien jeszcze w tym tygodniu dotrzeć do Kolei Śląskich. Dostawa kolejnych pojazdów planowana jest w lutym.

W ubiegłym roku Koleje Śląskie i Urząd Marszałkowski podpisały z Pesą umowę na zakup nowych Elfów2. Umowa dotyczy dostawy 13 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zamawiający oczekiwał dostarczenia dwóch jednostek 3-członowych, jednej 2-członowej oraz dziesięciu 4-członowych. Potem dwukrotnie rozszerzono kontrakt – najpierw o prawo opcji, a potem o zamówienie uzupełniające. Po potwierdzeniu zamówienia uzupełniającego liczba zamówionych Elfów2 wzrośnie do 21.

Pesa ma opóźnienie w realizacji kontraktu dla Kolei Śląskich, ale udało się jej dostarczyć pierwsze pojazdy – najpierw trzyczłonowe, potem dwuczłonowy. Zgodnie z harmonogramem dwa pojazdy czteroczłonowe powinny być dostarczone do 31 października 2017 roku. Zamiast nich Pesa podstawiła jednak tymczasowe jednostki zastępcze – EN71KM wynajęte z Kolei Mazowieckich

Jednostki EN71KM zostały wynajęte od przewoźnika na okres trzech miesięcy. – Było to możliwe w związku z zawieszeniem ruchu na odcinku Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Ponieważ obecnie jest mniejsze zapotrzebowanie, to mogliśmy wynająć powyższe jednostki – wyjaśniła "RK" rzeczniczka przewoźnika Donata Nowakowska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony