Partnerzy serwisu:

Pierwsze wizualizacje Elfa 2 [aktualizacja]

Jakub Madrjas 18.05.2016 284

arrow
arrow
Pierwsze wizualizacje Elfa 2 [aktualizacja]
Rys. Pesa
Pierwsze wizualizacje Elfa 2 [aktualizacja]
Pierwsze wizualizacje Elfa 2 [aktualizacja]
Pesa przedstawiła pierwsze wizualizacje pojazdu Elf2. Następca popularnego Elfa będzie oferowany przewoźnikom regionalnym w trwających przetargach taborowych.
Produkowane od 2010 roku Elfy są wykorzystywane przez Koleje Śląskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie i Przewozy Regionalne. Ogółem zamówiono 76 sztuk pojazdów z tej rodziny, co do ubiegłego roku czyniło ją najpopularniejszą linią nowoczesnego taboru w kraju. Pesa produkuje też elektryczne zespoły trakcyjne z rodziny Acatus – w ostatnich latach to Acatus Plus.

Teraz w rodzinie Elf nadszedł czas na rewolucję. Jak poinformował prezes Tomasz Zaboklicki podczas konferencji związanej z utworzeniem poolu taborowego, w ostatnio ogłoszonych przetargach na pojazdy regionalne oferowane będą nowe ezety Elf2. 

Przypomnijmy: W połowie kwietnia ŁKA ogłosiła przetarg na zakup 14 nowych pociągów, województwo zachodniopomorskie – na zakup łącznie siedemnastu jednostek, a Koleje Śląskie – na zakup 13 pociągów. W tym pierwszym postępowaniu Pesa wygrała właśnie ważną batalię w KIO, co pozwoli jej złożyć ofertę.

Jak mówi Tomasz Zaboklicki, Elf2 nie będzie miał wiele wspólnego z Dartem – pojazdem przeznaczonym do ruchu dalekobieżnego.  – Będzie to rozwinięcie pojazdu Elf  – wyjaśnia prezes. O nowych pojazdach wiadomo jeszcze, że mają mieć modułową konstrukcję. Będą też w pełni zgodne z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności. 

Jak poinformowała dziś Pesa, pojazdy przystosowane będą do ruchu z prędkością 160 km/h, a zaprojektowana rodzina zakłada różne, w zależności od oczekiwań zamawiających, konfiguracje od 2 do 6 członów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony