Partnerzy serwisu:

Pierwsze Vectrony dotarły do Serbii

Michał Szymajda 04.03.2019 1,9k

Pierwsze Vectrony dotarły do Serbii
fot. Siemens Mobility
Serbski państwowy przewoźnik towarowy Srbija Kargo odebrał pierwsze dwie lokomotywy Siemens Vectron. Łącznie będzie ich 16.
Zakup lokomotyw Siemensa został wsparty kredytem z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Zamówienie zostało zlecone Siemensowi w maju 2018 roku, producent potrzebował więc bardzo krótkiego czasu, aby dać do dyspozycji przewoźnikowi dwa pierwsze elektrowozy. Srbija Kargo zdecydowała się podwoić zamówienie z 8 sztuk do 16.

Vectrony na stałe będą stacjonować w Belgradzie, gdzie pierwsze dwie sztuki dotarły z niemieckiego Regensburga z końcem lutego. Kolejne elektrowozy są gotowe do wysyłki. Lokomotywy są wielosystemowe i mają pomóc największemu serbskiemu operatorowi cargo w wejściu na rynki krajów ościennych – Chorwacji i Węgier, a także do Austrii i Niemiec. Więcej na temat zamówienia można przeczytać tutaj, natomiast informacje dotyczące kolei w Serbii można znaleźć tutaj.

Lokomotywy Vectron także w Polsce znalazły nowych klientów. 5 kolejnych sztuk zamówiło w Siemensie PKP Cargo, zamawia je również Industrial Division.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony