Partnerzy serwisu:

Pierwsze Vectrony dla ÖBB przekazane

inf. prasowa Siemens 07.03.2018 2,2k

arrow
arrow
Pierwsze Vectrony dla ÖBB przekazane
fot. Siemens
Pierwsze Vectrony dla ÖBB przekazane
Pierwsze Vectrony dla ÖBB przekazane
Pierwsze Vectrony dla ÖBB przekazane
Pierwszy z 30 Vectronów (typ 1293) z fabryki Siemensa, zamówionych przez Austriackie Koleje Federalne, został oficjalnie zaprezentowany na stacji Praterstern w Wiedniu.
W styczniu 2017 r. ÖBB złożyło ramowe zamówienie w spółce Siemens na 100 lokomotyw elektrycznych dla grupy Rail Cargo. Zamówienie opiewa na 50 lokomotyw elektrycznych z dodatkowym silnikiem diesla do manewrowania na niezelektryfikowanych bocznicach oraz 50 wielosystemowych lokomotyw.

W ramach zamówienia pierwsza transza jest warta około 120 milionów euro i pokryje koszty 30 wielosystemowych lokomotyw do użytku w ruchu transgranicznym między Austrią, Czechami, Chorwacją, Niemcami, Węgrami, Włochami, Polską, Słowacją i Słowenią.

Lokomotywy o mocy 6.4 MW i maksymalnej prędkości 160km/h będą produkowane w zakładach Siemensa w Monachium-Allach i będą wyposażone w system kontroli pociągów ETCS. Podczas prezentacji, prezes grupy ÖBB, Andreas Matthä stwierdził, że lokomotywy z pewnością przyczynią się do ekspansji grupy RC na rynkach międzynarodowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony