Partnerzy serwisu:

Pierwsze Traxxy MS3 od Bombardiera zaczynają kursowanie w Czechach

Michał Szymajda 26.06.2020 2,7k

Pierwsze Traxxy MS3 od Bombardiera zaczynają kursowanie w Czechach
Fot . CD Cargo - facebook
Największy, państwowy operator towarowy w Republice Czeskiej – ČD Cargo rozpoczyna planowe prowadzenie pociągów swoimi nowymi lokomotywami Traxx MS3, wyprodukowanymi przez Bombardier Transportation.
Rozpoczęcie eksploatacji jest możliwe po zakończeniu jazd na torze testowym w Velimiu, po których najnowszy elektrowóz otrzymał wszelkie certyfikaty umożliwiające mu jazdę w Czechach. Mimo to ČD Cargo nie wciąga jeszcze na stan lokomotyw, które kupił, lecz rozpoczyna eksploatację nadzorowaną. Dwie pierwsze lokomotywy muszą bezawaryjnie przejechać 40 tysięcy kilometrów, prowadząc pociągi towarowe i 10 tysięcy kilometrów w obsłudze pociągów pasażerskich. Można je więc będzie zobaczyć również w pociągach Ceskych Drah. Jednocześnie rozpoczną się również intensywne szkolenia maszynistów na nowy sprzęt.

Przewoźnik jest pierwszym w Czechach, który będzie eksploatował wielosystemowe Traxxy MS3. Będą wyjeżdżać także za granicę Czech. Na razie kupił ich dziesięć, ale w opcji do realizacji jest zakup aż 40 kolejnych. Kolejnym klientem, który zamówił 15 podobnych Traxxów, będzie Regiojet. W Polsce najnowsze lokomotywy Bombardiera także są już dostępne.

Warto podkreślić, że pudła do Traxxów budowane są we Wrocławiu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony