Partnerzy serwisu:

Pierwsze Kissy dla Serbów niemal gotowe

Michał Szymajda 09.09.2021 4k

arrow
arrow
Pierwsze Kissy dla Serbów niemal gotowe
Kiss dla Kolei Serbskich Fot. Georg Vogelsanger, Fotos/Tram/Schiff/Flugzeug - info24
Pierwsze Kissy dla Serbów niemal gotowe
Pierwsze Kissy dla Serbów niemal gotowe
Pierwsze Kissy dla Serbów niemal gotowe
Pierwsze Kissy dla Serbów niemal gotowe
Dość nieoczekiwanie do Serbii trafią używane wcześniej przez Westbahn piętrowe zespoły trakcyjne. Mają jeździć z Belgradu do Suboticy, gdzie wciąż trwa remont infrastruktury.
W ciekawym przetargu zorganizowanym przez Koleje Serbskie dopuszczono start producentów z używanymi już wcześniej pojazdami. Z uwagi na bardzo krótkie terminy dostaw w grę wchodziły pojazdy już wcześniej wyprodukowane. Do konkursu ofert stawił się Stadler z trzeba piętrowymi, czteroczłonowymi pojazdami Kiss, które wcześniej kursowały u austriackiego przewoźnika WestBahn.

– Stadler był jedynym oferentem w tym postępowaniu, umowa na dostawę trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych typu KISS o prędkości do 200 km / h została zawarta w kwietniu 2021.
Pojazdy będą obsługiwały trasę Belgrad - Nowy Sad – Subotica – potwierdziła Marta Jarosińska, rzeczniczka Stadlera.

Oferta szwajcarskiego producenta została przyjęta z otwartymi rękami, zwłaszcza, że Srbija Voz ma już w swoim taborze 21. elektrycznych czteroczłonowych, ale jednopokładowych Flirtów, z którymi ma dobre doświadczenia. 4-letnie pojazdy Serbowie kupili za kwotę 62,1 mln euro.

Pierwszy z pojazdów został już pomalowany w barwy Kolei Serbskich, które są niemal identyczne jak zuryskiego S-Bahn Kolei Szwajcarskich (zdjęcia pierwszego przemalowanego pojazdu można zobaczyć tu). Ma być przekazany do Belgradu w październiku. Wszystkie mają dotrzeć do Serbii do końca roku i rozpocząć eksploatację na wciąż modernizowanej linii w kierunku Suboticy (fragment międzynarodowej magistrali do Budapesztu).

– To najnowocześniejsze europejskie pociągi, o doskonałych osiągach i pięknym designie, o łącznej pojemności 316 miejsc siedzących. Ma miejsca dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, będzie w nim działać WIFI i wyświetlacze wskazujące zajętość miejsc. Będzie w nich działać mini bar – powiedział minister Tomislav Momirovic.

Warto przypomnieć, że część piętrowych Kissów z Westbahn kupiły Koleje Niemieckie, o czym pisaliśmy tutaj. Kissa najnowszej generacji, dla Kolei Słoweńskich, będzie można zobaczyć na tegorocznych targach Trako.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony