Partnerzy serwisu:

Pierwsze jazdy z pasażerami Linków dla DB Regio

Jakub Madrjas 13.07.2018 9,1k

W tym tygodniu wyprodukowane przez Pesę spalinowe zespoły trakcyjne Link po raz pierwszy przewiozły pasażerów przewoźnika DB Regio.
Informacje o pierwszych przejazdach z pasażerami pojawiły się na niemieckim forum drehscheibe-online (można tam też zobaczyć zdjęcia), a potwierdziła je dla "Rynku Kolejowego" Pesa.

Dopuszczenie do ruchu dla dwuczłonowych Linków wydano pod koniec maja, wkrótce Pesa spodziewa się dopuszczenia do ruchu trójczłonów. Pierwszy Link wjechał do Niemiec na początku maja.

Przed miesiącem nowe Linki po raz pierwszy zaprezentowano w Dortmundzie. Teraz w ruchu z pasażerami po raz pierwszy pojawił się dwuskład dwuczłonowych pojazdów typu 632 o numerach 607 i 608. Obsłużył kurs linii RB52 Volmetalbahn z Dortmundu do Lüdenscheid i z powrotem.

Prezes Pesy Krzysztof Sędzikowski poinformował niedawno, że zgodnie z ustaleniami z regionem Saureland pojazdy dwuczłonowe mają pojawić się w regularnej eksploatcji do końca października, a trójczłonowe do końca marca. – Uratowaliśmy kontrakt z Deutsche Bahn, nikt go nie zamknął, nie „wysadził w kosmos”, jak się wielu spodziewało – podkreślił. Całą rozmowę będzie można przeczytać w najnowszym numerze miesięcznika "Rynek Kolejowy".
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony