Partnerzy serwisu:

Pierwsze Flirty Kolei Mazowieckich przejdą naprawę P5 i delikatną modernizację

Michał Szymajda 20.04.2022 5,5k

Pierwsze Flirty Kolei Mazowieckich przejdą naprawę P5 i delikatną modernizację
Fot. Koleje Mazowieckie
Po 14 latach od zakupu przez Koleje Mazowieckie pierwszych elektrycznych zespołów trakcyjnych Flirt, nadszedł czas na wykonanie napraw poziomu P5 na tych pojazdach. Dziesięć ezt wyprodukowanych przez Stadlera to wciąż bardzo nowoczesne pojazdy, jednak przy okazji kapitalnego przeglądu otrzymają kilka jeszcze nowocześniejszych rozwiązań.
Koleje Mazowieckie właśnie ogłosiły przetarg na wykonanie napraw i przeglądu poziomu P5 dziesięciu ezt serii ER75. Przy okazji takich czynności pojazd przechodzi najbardziej zaawansowany przegląd, podczas którego wymienia się lub renowuje większość kluczowych dla ruchu elementów pojazdu. Nie inaczej będzie i tym razem.

W przetargu największe szanse ma oczywiście producent pojazdu, którym był siedlecki Stadler. Posiada on bazę utrzymaniową w Łodzi, a kolejna – dla nowych pojazdów Flirt III, których prawie 30 jest już w taborze Kolei Mazowieckich – jest budowana w Sochaczewie. Nikt nie zabrania jednak wzięcia udziału w konkursie ofert innym ewentualnym wykonawcom.

10 pojazdów ma przejść naprawy i przeglądy do końca III kwartału 2023, przy czym dwa pierwsze skierowane zostaną na nie jeszcze w 2022 roku. Oferty w przetargu można składać do 17 maja 2021. Kryterium wyboru ofert w 78% jest cena, w 12% okres udzielonej gwarancji, w 10% ewentualne skrócenie terminu wykonania napraw na każdym Flircie.

W ramach modernizacji dziesięć Flirtów otrzyma nowe wyświetlacze i lepszy system informacji pasażerskiej oraz monitoringu, w toaletach pojawią się przewijaki dla niemowląt, w przestrzeni pasażerskiej – defibrylator. Odnowiona zostanie tapicerka siedzeń zarówno pasażerskich, jak i pomocnika maszynisty.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony