Partnerzy serwisu:

Pierwsze EP09 wracają z Mińska Mazowieckiego do PKP Intercity

Michał Szymajda 22.03.2023 4,2k

Pierwsze EP09 wracają z Mińska Mazowieckiego do PKP Intercity
zdjęcie ilustracyjnefot. M. Szymajda
Z opóźnieniem wraca do PKP Intercity pierwsza z lokomotyw, która przeszła naprawy i przegląd poziomu P4 w zakładzie Pesy w Mińsku Mazowieckim.
Przetarg na prace poziomu P4 przy lokomotywach EP09, konieczne do tego, by wciąż mogły operować na szlakach, PKP Intercity ogłosiło w lutym 2022. Sprawa była pilna, bo lokomotyw zdolnych kursować z prędkością 160 km/h spółce brakuje, a był to już trzeci przetarg na przeglądy. Poprzednie dwa nie przyniosły rozstrzygnięcia. Ostatecznie wybrano ofertę Pesa Mińsk Mazowiecki (dawniej ZNTK Mińsk Mazowiecki), który z PKP Intercity podpisał umowę na początku sierpnia 2022 roku. Dotąd nie zajmował się tak dużymi naprawami tych elektrowozów.

Ostatecznie PKP Intercity, z wielotygodniowym opóźnieniem zaczyna otrzymywać swoje lokomotywy z powrotem. – W zakładzie Pesa Mińsk Mazowiecki 16 marca ukończono naprawę P4 pierwszej lokomotywy serii EP09 z numerem taborowym 005. Wkrótce zostanie włączona do ruchu. Kolejne będą oddawane z naprawy sukcesywnie od kwietnia – napisała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Pesa Mińsk Mazowiecki zajmuje się serwisem piętnastu lokomotyw EP09. Opcją jest serwis kolejnych siedmiu. Pozostałymi zajmie się własny zakład PKP Intercity – Remtrak w Idzikowicach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony