Partnerzy serwisu:

Pierwsze 10 wagonów 174A zmodernizowanych przez FPS w PKP Intercity

inf. prasowa 09.11.2018 8,1k

Pierwsze 10 wagonów 174A zmodernizowanych przez FPS w PKP Intercity
Fot. PKP Intercity
Już w najbliższych tygodniach na tory wyjadą pierwsze wagony, które dla PKP Intercity zmodernizowała H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu.
Realizacja odbywa się w ramach podpisanej w 2017 roku i rozszerzonej w październiku umowy na unowocześnienie łącznie 90 wagonów. Jest ona elementem największego w historii PKP Intercity programu inwestycyjnego wartego 7 mld złotych.

W październiku PKP Intercity rozszerzyło umowę z H. Cegielski Fabryką Pojazdów Szynowych w Poznaniu na wykonanie naprawy okresowej wraz z modernizacją i przeglądem 60 wagonów typu 111A, na kolejne 30 wagonów. Łącznie więc unowocześnionych zostanie 90 pojazdów. Będą to wagony przedziałowe drugiej klasy typu 174A. Łączna wartość kontraktu wynosi 410 mln zł brutto.

PKP Intercity odebrało 10 pierwszych wagonów, które już w najbliższych tygodniach wyjadą na tory. Pasażerowie skorzystają w nich z wygodnych foteli, klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem. Komfort jazdy oraz ciszę wewnątrz wagonu zapewni nowoczesna zabudowa wózków. Ponadto zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu.

Zmodernizowane wagony będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce. Dostępne będą m.in. na trasach:

• Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – (Białystok)
• Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – (Białystok)
• Kraków/Lublin– Katowice – Wrocław – Zielona Góra –Szczecin – (Świnoujście)
• Przemyśl – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdynia/Piła – Kołobrzeg/(Gorzów Wlkp.)
• Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wlkp./Zielona Góra

– Cieszymy się, że w najbliższym czasie pasażerowie będą mogli korzystać z nowoczesnego, bezpiecznego i komfortowego taboru. Jesteśmy dumni, że modernizację wagonów wykonujemy wyprzedzając zakładany harmonogram prac – mówi Hubert Stępniewicz, Prezes Zarządu H. Cegielski – FPS.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony