Partnerzy serwisu:

Pierwsza z kupionych przez CTL Logistics lokomotyw BR232 już na torach

inf. pras. 19.04.2019 13,1k

Pierwsza z kupionych przez CTL Logistics lokomotyw BR232 już na torach
Fot. CTL Logistics
Zgodnie z harmonogramem rozpoczął się okres systematycznego włączania do eksploatacji sześciu zakupionych w 2018 roku lokomotyw BR232. Ich pozyskanie to odpowiedź spółki na niedobór ciężkich lokomotyw spalinowych w stosunku do zapotrzebowania na realizację konkretnych zleceń przewozowych – informuje CTL Logistics. 
Lokomotywy serii BR232 to sześcioosiowe liniowe lokomotywy spalinowe z szesnastocylindrowym silnikiem typu 5D49 o mocy 2205 kW. Włączenie ich do eksploatacji poprzedza proces naprawy okresowej poziomu P5 oraz polonizacji. Ważne, szczególnie w kontekście jakości pracy było doposażenie w klimatyzację, montaż nowej sprężarki powietrza, system monitoringu lokalizacji GPS jak również monitorowania parametrów pracy silnika spalinowego. W ramach zaleceń Przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych i Urzędu Transportu Kolejowe wszystkie lokomotywy BR będą miały zamontowany system monitoringu szlaku.

Lokomotywy BR232 zastępują stopniowo wycofywane lokomotywy spalinowe ST43 które charakteryzują się dużo mniejszymi możliwościami trakcyjnymi przy jednocześnie wyższych kosztach utrzymania. Charakterystyka trakcyjna lokomotywy pozwoli na prowadzenie pociągów towarowych na wybranych liniach kolejowych o masie do 2800 ton a w przypadku korzystnych parametrów profilu podłużnego linii kolejowej, nawet do 3000 ton.

Zwiększenie liczby oraz poprawa współczynnika dostępności lokomotyw to jeden z celów CTL Logistics, który przełoży się na jakość oferowanych usług. Lokomotywy BR232 zwiększają naszą konkurencyjność, wpłyną na poprawę jakości obsługi naszych dotychczasowych Klientów oraz umożliwią nawiązanie współpracy z nowymi - zapowiada Grzegorz Bogacki, prezes Spółki. – CTL Logistics od lat utrzymuje się w grupie pięciu największych przewoźników towarowych w kraju. Bez inwestycji w tabor i optymalizacji procesów nie moglibyśmy mówić o rozwoju – wskazuje prezes Bogacki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony