Partnerzy serwisu:

Pierwsza hybryda z napędem Medcom już na torach

mat. partnera 25.03.2021 5,7k

Pierwsza hybryda z napędem Medcom już na torach
fot. Newag
Pod koniec stycznia do ruchu włączone zostały pierwsze w Polsce hybrydowe pojazdy szynowe wyprodukowane przez Newag dla województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie są wyposażone w nowoczesne systemy napędowe firmy Medcom. Już dziś pasażerowie mogę przejechać Impulsem 2 np. niezelektryfikowaną trasę Szczecin – Kołobrzeg.
„Pod drutem” i bez sieci

Impuls 2 to wyprodukowany w Polsce pojazd hybrydowy, który posiada system dwunapędowy, co oznacza, że może poruszać się jako skład elektryczny (napędzany energią elektryczną za pomocą pantografu), natomiast na odcinkach bez dostępu do sieci przechodzi w tryb spalinowy. Premiera tego innowacyjnego systemu napędowego miała miejsce na targach Trako 2019. System powstał m.in. z myślą o potrzebach regionów, które charakteryzują się dużą ilością niezelektryfikowanych linii kolejowych. W ten sposób rozwiązanie przyczyni się do usprawnienia i wznowienia komunikacji m.in. na trasach na Pomorzu Zachodnim.

Dedykowany napęd

W systemu dwunapędowego wchodzą dwa kontenery trakcyjne, przeznaczone do sterowania pracą asynchronicznych silników trakcyjnych oraz wytwarzania napięcia do zasilania układów pokładowych. Poza tym pojazd wyposażony został także w falowniki trakcyjne, przetwornice pomocnicze, zasilacze buforowe, system TCMS oraz rozdzielnie niskiego napięcia produkcji warszawskiej firmy.

Hybryda to wygoda

Zastosowanie technologii Medcom umożliwia m.in. oszczędzanie oraz odzyskiwanie energii wytwarzanej podczas hamowania. Całość wraz z opracowanym sterowaniem pojazdu wpływa na mniejsze zużycie energii, a w konsekwencji na niższe koszty eksploatacji. Dzięki temu zespół trakcyjny może zostać wyposażony w dodatkowe systemy poprawiające komfort oraz wygodę pasażerów, takie jak bezprzewodowy internet czy klimatyzacja. Sześć kolejnych pojazdów hybrydowych Impuls 2 od Newagu zostało zamówionych przez Koleje Dolnośląskie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony