Partnerzy serwisu:

Pierwsza lokomotywa GE dla Kolei Ukraińskich wyrusza ze Stanów

Witold Urbanowicz 08.08.2018 6,9k

Pierwsza lokomotywa GE dla Kolei Ukraińskich wyrusza ze Stanów
fot. fb Jewhena Krawcowa
Jeszcze dziś z fabryki General Electric w Stanach Zjednoczonych ma wyruszyć pierwsza lokomotywa serii TE33AC dla Kolei Ukraińskich. Montaż końcowy odbędzie się na Ukrainie. W sumie Ukrzaliznycia, w ramach zamówienia podstawowego, kupiła 30 lokomotyw.
Jak poinformował Jewhen Krawcow, szef Kolei Ukraińskich, pierwsza lokomotywa TE33AC dla Kolei Ukraińskich wyruszy dzisiaj z fabryki General Electric Transportation w Pensylwanii. Po torach zostanie przetransportowana do Norfolk w Wirginii, a następnie na statku przepłynie przez Atlantyk, morze Śródziemne i Czarne do portu Czarnomorsk na Ukrainie.

Montaż końcowy lokomotywy o pieszczotliwej nazwie „Trójząb” będzie prowadzony w fabryce KVBZ w Krzemieńczuku. Ukrzaliznycia zapowiada, że w 2 połowie sierpnia dziesięciu inżynierów zostanie wysłanych na szkolenia do centrum ewaluacji i rozwoju personelu kolejowego, mieszczącego się w Astanie.

W sumie, jak pisaliśmy, Koleje Ukraińskie kupiły w lutym tego roku 30 fabrycznie nowych lokomotyw spalinowych GE. Amerykańska firma będzie też odpowiadać za dziesięcioletni serwis pojazdów. Dostawy mają zakończyć się w przyszłym roku. Lokomotywy zostaną skierowane do ruchu towarowego. W sumie ramowa umowa obejmuje jednak modernizację do 75 lokomotyw i dostawę do 225 nowych lokomotyw GE.

Pierwotnie rozważano produkcję lokomotyw w fabryce Lokomotiw w Kazachstanie, w której połowę udziałów posiada GE. Partnerem kazachskiej fabryki jest jednak rosyjski Transmaszholding, który jest objęty ukraińskimi sankcjami. Ostatecznie więc zdecydowano o produkcji maszyn w Stanach. W sumie GE Trasnsportation i Lokomotiw wyprodukowały 276 lokomotyw z serii TE33A, które zaprojektowano z myślą o rynku 1520 mm. Jeżdzą one m.in. w Kazachstanie, Mongolii, Kirgistanie, Tadżykistanie i Turkmenistanie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony