Partnerzy serwisu:

Pierwsza lokomotywa Gama Marathon przekazana AlzaCargo

inf. pras. Pesa., oprac. ms. 20.05.2021 8,7k

Pierwsza lokomotywa Gama Marathon przekazana AlzaCargo
Fot. Pesa
W bydgoskiej Pesie 20 maja przekazano pierwszą z lokomotyw Gama Marathon, które spółka RCP zamówiła dla operatora AlzaCargo.
AlzaCargo to polski przewoźnik towarowy zajmujący się spedycją i transportem kolejowym na terenie Polski i Europy. Firma specjalizuje się w przewozach kontenerowych, kruszywach i przesyłkach ponadgabarytowych, a jej strategia zakłada rozwój działalności w obszarze transportu intermodalnego. Wydzierżawione z RCP Gamy Marathon będą wykorzystywane między innymi do obsługi składów kierowanych do terminali portowych Gdańska i Gdyni.

– W AlzaCargo stawiamy na rozwiązania przyjazne środowisku, dla nas i naszych klientów kluczowe znaczenie ma terminowość dostaw, a zwłaszcza czas obsługi i operowania w terminalach lądowych i w portach. Lokomotywy Gama Marathon, dzięki czyli modułowi dojazdowemu "last mile" idealnie odpowiadają naszym potrzebom – powiedział podczas przekazania pojazdu Wojciech Nastawny, członek zarządu AlzaCargo.

RCP, jako pool taborowy, systematycznie zwiększa liczbę pojazdów dzierżawionych przewoźnikom towarowym W tej chwili spółka dysponuje 27 lokomotywami, z czego 23 to Gamy wyprodukowane przez Pesę. Klientami RCP są najwięksi na polskim rynku przewoźnicy kolejowi. 

– RCP stale zwiększa liczbę pojazdów w swojej flocie, we wrześniu będzie ich już 34. Zgodnie z naszą strategią chcemy by po polskich torach jeździły nowoczesne, przyjazne środowisku lokomotywy i takie właśnie pojazdy oferujemy naszym klientom – powiedział prezes RCP Ireneusz Kozłowski.

Gama Marathon to lokomotywa elektryczna ze spalinowym silnikiem dojazdowym. Rozwiązanie to umożliwia prowadzenie składów na liniach pozbawionych trakcji elektrycznej i jest stosowane przede wszystkim przy pracach manewrowych w portach, czy kopalniach.


„ Dzięki wykorzystaniu modułu dojazdowego Gama Marathon przewoźnicy nie muszą wykorzystywać dodatkowej lokomotywy do prac manewrowych. Cieszę się, że to praktyczne, oszczędne i ekologiczne rozwiązanie doceniają kolejni klienci.” - powiedział Maciej Maciejewski, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży PESA Bydgoszcz SA.


PESA konsekwentnie rozwija platformę GAMA. Poza eksploatowanymi już w Polsce lokomotywami 111Ed, 111E i 111Db wkrótce spółka zaoferuje klientom dwunapędową lokomotywę 111DE, która będzie przystosowana do pracy pociągowej zarówno pod siecią trakcyjną, jak i na liniach niezelektryfikowanych.

We wrześniu na targach Trako PESA zaprezentuje pierwszą polską lokomotywę manewrową SM42 wyposażoną tylko w napęd wodorowy. Bydgoska firma realizuje ten projekt we współpracy z PKN Orlen, a lokomotywa będzie wykorzystywana przez Orlen Koltrans do prac manewrowych na terenie rafinerii w Płocku.​
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony