Partnerzy serwisu:

Pendolino: Pieniądze za opóźnienia za chwilę, do wakacji Wi-Fi na pokładzie

Michał Szymajda 01.02.2017 367

Pendolino: Pieniądze za opóźnienia za chwilę, do wakacji Wi-Fi na pokładzie
Kabina ED250Fot. Michał Szymajda, Rynek-Kolejowy.pl
Sąd arbitrażowy orzekł na korzyść PKP Intercity w głośnej sprawie dotyczącej opóźnień w dostawie wyprodukowanych przez Alstom pociągów ED250. Przewoźnik czeka już tylko na przelew gotówki. Ma się pojawić lada chwila.
– Wszystkie formalności zostały już dopięte i czekamy wyłącznie na przelew zasądzonej kwoty na konto spółki PKP Intercity – powiedział prezes PKP Intercity na spotkaniu z dziennikarzami. – Chodzi o kwotę 42 mln euro – dodał i poinformował, że pieniądze nie wpływają na przedstawiony dziennikarzom wynik spółki za rok 2016.

Pieniądze z Pendolino na kolejne inwestycje

Co się stanie z pieniędzmi z tytułu opóźnień w dostawach Pendolino? Czy przewoźnik nie wykorzysta ich do spłaty pierwszych rat kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, zaciągniętego na wkład własny do zakupu nowego taboru?

– Mamy tak przygotowany plan działalności na ten rok, aby uwzględnić aspekt spłaty pierwszych rat. Natomiast pieniądze z tytułu odszkodowania zostaną zabudżetowane i pomogą w realizacji inwestycjach PKP Intercity zaplanowanych na ten i następny rok. Wszyscy oczekują tego, by firma się rozwijała i tak będzie się działo – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Internet w Pendolino od wakacji?

Jak powiedział prezes PKP Intercity, pojawi się szansa na wprowadzenie Internetu na pokład najszybszego pociągu w Polsce. – W czerwcu rozpoczną się przeglądu pociągów poziomu P4. Rozmawiamy z Alstomem, aby przy tej okazji doposażyć pociąg o Wi-Fi. Wiemy, że brak internetu to sprawa dokuczliwa – powiedział.

Czy przeglądy (około dwutygodniowe) nie wpłyną na kształt oferty pociągów EIP przed wakacjami? – Nie ma takiego zagrożenia. Do tego czasu z Niemiec wróci jeden z pociągów Pendolino, który przebywa tam na testach homologacyjnych. Powinien nam pomóc w utrzymaniu istniejącej siatki połączeń EIP – powiedział Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity odpowiedzialny za eksploatację, który dodał, że liczy na uzyskanie możliwości wjazdu z pasażerami na niemiecką sieć kolejową jeszcze w tym roku. – Badania homologacyjne w Niemczech przebiegają pomyślnie, więc jest na to szansa – dodał.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony