Partnerzy serwisu:

Pielgrzymka do Lourdes pod opieką UTK

inf. pras. 07.05.2019 79

arrow
arrow
Pielgrzymka do Lourdes pod opieką UTK
Fot. UTK
Pielgrzymka do Lourdes pod opieką UTK
Pielgrzymka do Lourdes pod opieką UTK
Pielgrzymka do Lourdes pod opieką UTK
W niedzielę 5 maja o 22:25 z dworca w Katowicach wyruszył nietypowy pociąg złożony z wagonów sypialnych. Skład ma do pokonania blisko 2,5 tys. km – do Lourdes we Francji. Ta jedyna w swoim rodzaju wyprawa pociągiem przez Europę realizowana jest w ramach "III Archidiecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin" do Lourdes – informuje Urząd Transportu Kolejowego.
Na pokładzie pociągu znajduje się 380 pasażerów, głównie osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ten nietypowy przejazd wymagał odpowiednich działań ze strony prezesa Urzędu Transportu Kolejowego – czytamy w komunikacie urzędu.

Po podstawieniu pociągu organizatorzy lokowali podróżnych, przede wszystkim osoby starsze i poruszające się przy pomocy wózków inwalidzkich, co musiało odbyć się płynnie i z zachowaniem odpowiednich warunków. Przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego czuwali nad sprawnością całego procesu, zarówno z punktu widzenia technicznego i organizacyjnego – chwali się urząd.

Pociąg ma dotrzeć do stacji docelowej we wtorek w godzinach popołudniowych. W drogę powrotną wyruszy w sobotni wieczór.

Przypomnijmy, że przed dwoma laty przewozów specjalny do Lourdes odbył się kosztem pasażerów innych pociągów – przewoźnik nie podstawił do nich wagonów sypialnych, bo wykonawca nie dostarczył zastępstwa. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony