Partnerzy serwisu:

Pięcioczłonowe Impulsy 2 dla SKM Warszawa pasażerów zabiorą nieco później

ms, jm/Rynek-Kolejowy 07.07.2022 3,6k

Pięcioczłonowe Impulsy 2 dla SKM Warszawa pasażerów zabiorą nieco później
Fot. Damian Ordon | Pion Rozwoju
W tym tygodniu do Warszawy przyjechały kolejne dwa pojazdy pięcioczłonowe Impuls 2, typu 45WEa i trwają ich jazdy testowe. Kiedy pasażerowie wejdą na ich pokład?
Dotychczas dostarczone do SKM Warszawa 4 pojazdy tego typu mają już wykonane jazdy próbne, w czasie których każdy z nich musiał pokonać bezawaryjnie 600 km.

– Otrzymaliśmy zezwolenie od UTK/ERA i w ciągu następnych dni dokonamy rejestracji tych pojazdów w Agencji Kolejowej UE poprzez dedykowany portal. Czas oczekiwania na rejestracje to 20 dni roboczych. Po tym czasie planujemy uruchomić pojazdy na linii S1 – powiedziała Beata Kurek z SKM Warszawa. Obecnie trwają szkolenia maszynistów, dopiero po osiągnięciu pozytywnego wyniku egzaminu maszyniści są dopuszczeni do samodzielnej obsługi taboru.

Nowymi pięcioczłonami z Newagu pojedziemy więc najpewniej na przełomie lipca i sierpnia, chociaż według pierwotnych zapowiedzi miało stać się to w czerwcu. Dlaczego to się nie udało?

– Proces rejestracji pięcioczłonów trwał dłużej, ponieważ była konieczność wykonania pełnych badań homologacyjnych oraz były wykonywane testy Esc/Rsc – kompatybilność ETCS (Europejski System Sterowania Pojazdem) oraz kompatybilność GSM-R (łączności cyfrowej) – odpowiada przedstawicielka SKM.

Łącznie pięciowagonowych Impulsów 2 będzie 15. Sześć krótszych czteroczłonowych pojazdów już jeździ po stolicy, głównie na trasie z Sulejówka na lotnisko. Więcej o procesach odbiorów pojazdów i planowanych dla nich trasach piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony