Partnerzy serwisu:

Pięćdziesiąt Flirtów w Kolejach Mazowieckich. Debiutują na linii wileńskiej

inf. prasowe 28.03.2023 3,3k

Pięćdziesiąt Flirtów w Kolejach Mazowieckich. Debiutują na linii wileńskiej
Fot. Koleje Mazowieckie
W drugiej połowie marca Spółka KM odebrała kolejne trzy nowoczesne pojazdy serii ER160. Tym samym w swoim parku taborowym ma ich już 50. Nowe pojazdy wyjechały w połowie marca na nową, dedykowaną do obsługi nowoczesnym taborem linię. Odjeżdżają z Warszawy Wileńskiej w kierunku Tłuszcza.
20 marca w Tłuszczu został podpisany końcowy protokół techniczny pojazdu o numerze 48, natomiast tydzień później odebrane zostały dwa kolejne elektryczne zespoły trakcyjne o numerach 49 i 50. Nowo dostarczone elektryczne zespoły trakcyjne typu Flirt serii ER 160 zostały wyprodukowane w ramach piątej, ostatniej umowy wykonawczej, zawartej w II kwartale 2022 r. Obejmuje ona produkcję 16 pięcioczłonowych ezt typu Flirt, z czego pięć już zostało odebranych. Pojazdy te są kierowane do obsługi połączeń na linii Warszawa – Tłuszcz. Wartość umowy to ponad 530 mln zł brutto, a jej dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 wynosi ponad 215 mln zł.

– Nasza współpraca z firmą Stadler trwa już od 15 lat. W parku taborowym KM posiadamy 10 sztuk ezt. Flirt pierwszej generacji, a ich naprawy w poziomie utrzymania P5, na które umowa została podpisana na początku miesiąca, wykona Stadler Service Polska. Jest nam niezmiernie miło, że wzajemna współpraca tak dobrze się rozwija i bardzo wszystkim za to dziękuję – powiedział Robert Stępień, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny.

– Cieszymy się, że jako przewoźnik kolejowy, możemy zapewniać naszym pasażerom coraz lepsze oraz bezpieczniejsze warunki podróży na mazowieckich szlakach. Nie zamierzamy schodzić z tej drogi. Konsekwentnie najstarsze typy posiadanego taboru zastępujemy i chcemy zastępować nowymi pojazdami kolejowymi. Mamy ambitne plany zakupowe – ezt jednopokładowe i dwupokładowe, pojazdy elektryczno-akumulatorowe. Niebawem ogłosimy przetargi, choć z niecierpliwością czekamy na uruchomienie środków unijnych czy z KPO – powiedział Czesław Sulima, Członek Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny.

– Bardzo się cieszę przekazując dziś naszemu klientowi kolejne 2 pojazdy z ostatniej umowy realizacyjnej. Tym samym dostarczyliśmy już Kolejom Mazowieckim 50 nowoczesnych i komfortowych pojazdów Flirt najnowszej generacji w ramach realizacji kontraktu z 2018 roku. Produkcja i dostawy pojazdów FLIRT dla Mazowsza przypadły na trudny czas, w którym jako spółka mierzymy się z wieloma problemami. Zwłaszcza rosnące koszty produkcji są dla nas obecnie wielkim wyzwaniem. Mimo to działamy nieprzerwanie, aby wywiązać się ze zobowiązań wobec naszego klienta i pasażerów w regionie – mówił Tomasz Prejs, prezes zarządu Stadler Polska.

Od marcowej korekty rozkładu jazdy nowe Flirty wyjeżdżają już na linię Warszawa Wileńska – Tłuszcz. Docelowo będzie tu kursować 16 takich pojazdów.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony