Partnerzy serwisu:

Pięć lat więzienia grozi kierowcy autobusu, który wjechał pod Pendolino

Jakub Madrjas 02.01.2018 4,3k

Pięć lat więzienia grozi kierowcy autobusu, który wjechał pod Pendolino
fot. wirtualnynowydwor.pl
Jest akt oskarżenia przeciwko kierowcy autobusu, który doprowadził do zderzenia z pociągiem Pendolino na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim – poinformowała prokuratura.
Pod koniec ubiegłego tygodnia Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim akt oskarżenia przeciwko Jackowi Z. Zarzucono mu nieumyślne sprowadzenie w dniu 26 września 2017 r. około godziny 18:10 w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, na przejeździe kolejowym znajdującym się na 43,622 km linii nr 9 Warszawa Wschodnia – Gdańsk i zlokalizowanym przy ul. Mieszka I katastrofy w ruchu lądowym, przy "przyjęciu umyślnego naruszania przepisów ruchu drogowego".

Jak informuje prokuratura, przestępstwo zarzucane oskarżonemu polegało na wjeździe autobusem, w którym znajdowało się 47 pasażerów, na przejazd kolejowy, pomimo nadawanego sygnału świetlnego zabraniającego pojazdom wjazdu na przejazd i ostrzegającego o zbliżającym się pociągu, co doprowadziło do zderzenia z pociągiem Pendolino relacji Gdynia Główna – Bielsko-Biała, w którym znajdowało się 196 pasażerów. Oskarżonemu za popełnione przestępstwo z art. 173 § 2 kk w zw. z art. 173 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

We wtorek 26 września ok. godz. 18:15 na przejeździe kolejowo–drogowym przy ul. Mieszka I w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do zderzenia pociągu EIP 5406 relacji Gdynia Główna – Bielsko-Biała Główna i autobusu lotniskowego KM 971 Kolei Mazowieckich, obsługiwanego przez Arrivę i jadącego na lotnisko. Więcej na temat zderzenia pisaliśmy tutaj. Kilka dni po wypadku na portalu Youtube ukazał się film z przebiegu zdarzenia.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony