Partnerzy serwisu:

Piąte podejście PKP do schodów ruchomych w Poznaniu

Witold Urbanowicz 28.01.2016 114

Piąte podejście PKP do schodów ruchomych w Poznaniu
wiz. PKP SA
PKP SA już po raz piąty próbują wybrać wykonawcę dla budowy schodów ruchomych jadących w dół z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3. Jeśli nowy przetarg się powiedzie, schody powinny powstać do końca roku.
Brak schodów ruchomych jadących z budynku dworca Poznań Główny na perony jest jednym z mankamentów nowego dworca. Pasażerowie muszą korzystać z długich schodów zwykłych lub z wind. Przez długi czas inwestor obiektu przekonywał, że ze względów bezpieczeństwa takich schodów zrobić nie można.

Po audycie zleconym przez PKP SA okazało się, że schody mogą jednak być wykonane. Od lipca zeszłego roku kolejarze starają się wybrać wykonawcę dla tej inwestycji. Jednak żaden z czterech przetargów nie przyniósł rozstrzygnięcia – albo nie było ofert, albo przekraczały one kosztorys. Teraz, zgodnie z zapowiedziami, PKP ogłaszają piąte już postępowanie. Termin składania ofert mija w połowie lutego. Jedynym kryterium jest cena. Zgodnie z warunkami przetargu schody powinny zostać wykonane w ciągu dziewięciu miesięcy od zawarcia umowy. Termin został ponownie wydłużony – pierwotnie oczekiwano realizacji zamówienia w ciągu czterech miesięcy, a w kolejnych postępowaniach wydłużono czas do siedmiu miesięcy.

Nowy dworzec w Poznaniu był już wielokrotnie krytykowany ze względu na niefunkcjonalne rozwiązania. Kolejarze bronili jednak obiektu, przekonując, że zbiera on pozytywne opinie w badaniach satysfakcji pasażerów. Jednocześnie cały czas trwa debata na temat zagospodarowania dawnego i zamkniętego dworca w międzytorzu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony