Partnerzy serwisu:

PFR złożył do UOKiK wniosek o przejęcie Pesy

Jakub Madrjas 11.06.2018 3,9k

PFR złożył do UOKiK wniosek o przejęcie Pesy
Fot. Kolejarz Dawid, SM42.pl
Należący do PFR Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw złożył oficjalny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta o zgodę na przejęcie Pesy i jej spółek zależnych. To może być ostatni krok do upaństwowienia największego krajowego producenta taboru.
Jak informuje UOKiK, przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegający na przejęciu przez Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie wyłącznej kontroli nad spółką Pesa Holding z siedzibą w Bydgoszczy a w konsekwencji – nad spółkami zależnymi od Pesa Holding.

Wnioskodawca działa na rynku funduszy inwestycyjnych zamkniętych i jest podmiotem zarządzanym w zakresie części portfela inwestycyjnego Funduszu przez Polski Fundusz Rozwoju – spółkę Skarbu Państwa, której celem jest przyczynianie się do wzrostu PKB, tworzenie nowych miejsc pracy na terytorium kraju, a także zwiększanie konkurencyjności Polski na arenie europejskiej. PFR pełnić ma rolę inwestora kapitałowego w celu długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w sektorach energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej. Jednym z przedmiotów działalności gospodarczej PFR jest działalność związana z zarządzaniem funduszami - czytamy na stronie UOKiK.

Przypomnijmy, że umowa inwestycyjna regulująca szczegółowo zasady przejęcia przez Polski Fundusz Rozwoju udziałów w Pesie Bydgoszcz została w parafowana przez obie strony 25 maja. PFR nabędzie wszystkie udziały w Pesie, a nie, jak wcześniej przypuszczano, trzy czwarte akcji. 


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony