Partnerzy serwisu:

Peter Spuhler po 30 latach ustępuje ze stanowiska prezesa Stadlera

Martyn Janduła 20.09.2017 2k

Peter Spuhler po 30 latach ustępuje ze stanowiska prezesa Stadlera
Fot. Stadler
Peter Spuhler przekazuje swoje stanowisko prezesa zarządu Stadlera Thomasowi Ahlburgowi, który za sterami firmy stanie od 1 stycznia 2018 roku.
Po trzydziestu latach bycia prezesem Stadlera i większościowym udziałowcem firmy, Peter Spuhler ustępuje z zajmowanego przez siebie stanowiska na rzecz Thomasa Ahlburga, który 1 stycznia 2018 roku przejmie stery w firmie. Z kart historii warto przypomnieć, że Peter Spuhler przejmował firmę w 1989 roku. W tamtym czasie zatrudniała ona tylko 18 pracowników. Dzisiaj strukturę firmy tworzy ponad 7 tys. pracowników, a Stadler rocznie generuje przychód w wysokości ponad 2 mld franków szwajcarskich. Wywiad z ustępującym prezesem można przeczytać tutaj.

Funkcja prezesa rady nadzorczej zobowiązuje Peter Spuhler do dalszego nadzoru nad siedmioma obszarami funkcjonowania przedsiębiorstwa, będącymi, zgodnie ze szwajcarskim kodeksem zobowiązań, niezbywalnymi obowiązkami prawnymi szefa rady nadzorczej. Planowane zmiany w strukturze zarządzania firmą umożliwią ponadto Peterowi Spuhlerowi skoncentrowanie się teraz na zarządzaniu procesami strategicznymi Stadlera, projektami M&A (fuzje i przejęcia), strategicznymi zadaniami w zakresie wspólnych przedsięwzięć, procesów przetargowych, rozwojem produktów, a zwłaszcza intensyfikacją w osobistych relacjach z klientami.

Thomas Ahlburg obecnie jest wiceprezesem grupy i od roku 2012 kierował największym zakładem w Grupie Stadler w Bussnang w Szwajcarii. Jak przekazuje producent, cieszy się on pełnym zaufaniem zarządu i pracowników. Po ukończeniu studiów inżynierskich w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Technologii w Zurychu i Uniwersytecie w Kapsztadzie (Afryka Południowa) Thomas Ahlburg od dziesięciu lat pracował dla globalnej firmy konsultingowej Booz & Company. Przed przystąpieniem do pracy w Stadlerze w 2012 roku, Thomas Ahlburg zarządzał zakładem Bombardiera w Görlitz w Niemczech. Inżynier ma obecnie 47 lat. Ponadto jest także członkiem zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Szwajcarskiego Kantonu w Thurgau.

– W trakcie trwania mojej kadencji, Thomas Ahlburg przekonał mnie co do swoich kompetencji, umiejętności przedsiębiorczych i przywódczych. Zakład Bussnang jest zarządzany w sposób mistrzowski, a pod przewodnictwem Thomasa określany jest obecnie jako wzór, do którego przyrównywane są inne podmioty w całej grupie. Jestem dumny i wdzięczny, że Thomas Ahlburg przejmie moje stanowisko prezesa grupy. Życzę mu wszelkich sukcesów w jego nowej roli – mówił Peter Spuhler.

Dokładnie zaplanowane dostosowanie struktury zarządzania, ma sprawić, że Stadler będzie teraz lepiej przygotowany do stawienia czoła przyszłym wyzwaniom dążącym do stałego wzrostu i rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa na inne kraje. Z 80-procentowym udziałem w spółce Peter Spuhler nadal będzie głównym właścicielem Stadlera. Z kolei 10% akcji jest w rękach Fundacji RAG, a kolejne 10% – w rękach łącznie około 160-osobowej kadry kierowniczej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony