Partnerzy serwisu:

Pesa zwycięzcą przetargu na pociągi dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

Witold Urbanowicz 08.11.2018 5,6k

Pesa zwycięzcą przetargu na pociągi dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej
fot. MJ
Województwo Wielkopolskie rozstrzygnęło przetarg na zakup pięciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją na dwie kolejne jednostki z myślą o obsłudze Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. O zamówienie ubiegało się trzech producentów. Zwycięzcą zostało konsorcjum Pesa i ZNTK Mińsk Mazowiecki, które pokonało konkurencję ceną i terminami dostaw.
Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez województwo wielkopolskie, jest zakup pięciu nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją na zakup dwóch kolejnych jednostek, przeznaczonych do wykonywania aglomeracyjnych kolejowych przewozów pasażerskich w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

W I połowie września minął termin składania ofert. O zamówienie ubiegało się trzech producentów – Newag, Stadler i konsorcjum Pesa z ZNTK Mińsk Mazowiecki. Od początku faworytem była Pesa, która zaoferowała najniższą cenę i najlepsze terminy dostaw. Wszystkie oferty przekraczały jednak budżet zamawiającego, choć w przypadku bydgoskiej oferty różnica była nieznaczna. Ostatecznie samorząd wojewódzki postanowił zwiększyć środki i wczoraj (7 listopada) wybrał ofertę Pesy.

Pesa jest gotowa dostarczyć pojazdy za 178,2 mln zł brutto. Producent zaoferował dostawy pierwszych dwóch pojazdów w ciągu 480 dni od podpisania umowy, a kolejnych dwóch – w ciągu 540 dni od podpisania umowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony