Partnerzy serwisu:

Pesa zbuduje zespoły trakcyjne dla Ghany!

Michał Szymajda 23.09.2022 7,7k

Pesa zbuduje zespoły trakcyjne dla Ghany!
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Pesa dostarczy pasażerskie pociągi spalinowe do Ghany w zachodniej Afryce. To pierwszy kontrakt bydgoskiego producenta na Czarnym Lądzie.
Z informacji, które dotarły do nas z targów Innotrans w Berlinie wynika, że Koleje Ghany zamówią w Bydgoszczy spalinowe pojazdu do obsługi linii zarówno regionalnych, jak i dalekobieżnych. Potwierdził to dla nas Maciej Grześkowiak, rzecznik prasowy Pesy Bydgoszcz. 

Z tego co ustaliliśmy wynika, że umowa miała zostać podpisana podczas targów Innotrans. Kontrakt ramowy ma opiewać na 12 spalinowych zespołów trakcyjnych, przy czym dwa pierwsze zostaną dostarczone na pewno, a kolejnych 10 znajdzie się w opcji. Ghana chce kupić pojazd podobny do Linka, oraz nowszy, zbliżony do tego, co Pesa zaoferowała Kolejom Czeskim.

Koleje Ghany 13 lat temu zakupiły spalinowe zespoły trakcyjne od Chińczyków. Z tymi bardzo prostymi pojazdami były jednak problemu, które prowadziły do wyłączenia z eksploatacji części z nich. Także Chińczycy prowadzili w ostatnich latach projekty infrastrukturalne dotyczące kolei, na które sami udzielali sporych pożyczek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony