Partnerzy serwisu:

Pesa zamawia u Bombardiera najnowszy system pokładowego srk

inf. prasowa 02.03.2017 409

Pesa zamawia u Bombardiera najnowszy system pokładowego srk
Fot. Bombardier
Bombardier Transportation i PESA Bydgoszcz SA podpisały pięcioletnią umowę ramową dotyczącą dostaw pokładowych urządzeń sterowania ruchem Bombardier EBI Cab 2000 (ATP) dla nowych pojazdów produkowanych przez firmę PESA dla rynku polskiego.
– Będąc pierwszym dostawcą, który uzyskał dopuszczenie dla najnowszej technologii automatycznej kontroli prędkości pociągu w Polsce cieszymy się na dostawy naszej zintegrowanej technologii, która usprawni przewozy pasażerskie – powiedział Sławomir Nalewajka, prezes spółek Dywizji Rail Control Solutions, Bombardier Transportation w Polsce.

W ramach programu modernizacji kolei w Polsce sukcesywnie wdrażany jest Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym Poziomu 2 (ERTMS Level 2), który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu pociągów. Kompatybilny z ERTMS system EBI Cab 2000 pozwala na zwiększenie prędkości oraz skrócenie czasu następstwa pociągów dzięki m.in. radiowej transmisji danych pomiędzy częścią przytorową oraz pokładową.

W 2015 roku Bombardier jako pierwszy w Polsce uzyskał dopuszczenie, zarówno dla części przytorowej, jak i pokładowej systemu ERTMS i realizuje cztery projekty dostawy tej technologii na linie magistralne w kraju. W ramach umowy ramowej system EBI Cab 2000 będzie dostarczany dla nowo budowanego pasażerskiego taboru kolejowego, przeznaczonego do eksploatacji na liniach magistralnych i regionalnych w Polsce, wyposażonych w urządzenia systemu ERTMS, jak również konwencjonalne systemy sterowania ruchem kolejowym. Technologia ERTMS będzie dostarczana przez zakład Bombardier Transportation z Katowic.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony