Partnerzy serwisu:

Pesa z umową na dostawę nowych pociągów dla Małopolski

Jakub Madrjas 28.10.2019 335

arrow
arrow
Pesa z umową na dostawę nowych pociągów dla Małopolski
Rys. Pesa
Pesa z umową na dostawę nowych pociągów dla Małopolski
Pesa z umową na dostawę nowych pociągów dla Małopolski
Pesa z umową na dostawę nowych pociągów dla Małopolski
Dziś w Krakowie Pesa podpisała z województwem małopolskim umowę na dostawę czterech nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Wartość kontraktu wraz z piecioletnim utrzymaniem to 109,732 mln złotych.
Tabor kolejowy Małopolski uzupełnią cztery nowe, niskopodłogowe pociągi typu Elf 2, wyposażone nie tylko w klimatyzację, ale także dodatkowe udogodnienia dla osób podróżujących z małymi dziećmi. Pojazdy przystosowane będą również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostaną wyposażone w windę oraz strefy do mocowania wózków inwalidzkich. W każdym pociągu zostaną zainstalowane systemy służące do monitoringu, informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i pomiaru punktualności. Pasażerowie będą mogli korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu za pomocą sieci Wi-Fi. 

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę czterech nowych pociągów elektrycznych. Pesa dostarczy składy z platformy Elf 2. W ramach umowy producent zagwarantuje świadczenie kompleksowej usługi serwisowo-utrzymaniowo-naprawczej przez okres 5 lat, do poziomu utrzymania P4 włącznie, w przewidywanym średniodobowym przebiegu jednego ezt 500 km. Wszystkie pojazdy muszą oczywiście spełniać wymagania zgodności z TSI.

W uroczystym podpisaniu umowy na zakup nowego taboru uczestniczyli m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, Bogdan Kondratowicz, prezes Kolei Małopolskich i Krzysztof Zdziarski, wiceprezes Pesy Bydgoszcz. - Koleje Małopolskie od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu, a także wśród turystów tak licznie odwiedzających Małopolskę, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby pasażerowie korzystający z usług wojewódzkiego przewoźnika mogli szybko, bezpiecznie i komfortowo podróżować po naszym regionie – mówi marszałek Witold Kozłowski cytowany w komunikacie.

– To kolejny etap naszej współpracy z województwem małopolskim, gdzie jeździ już 18 naszych pociągów, w tym 16 elektrycznych. Dzięki realizowanemu procesowi transformacji poprawiliśmy efektywność produkcji i jakość naszych pojazdów. Już w tej chwili wskaźniki ich dostępności w Małopolsce wynoszą ponad 98%. Jestem przekonany, że dzięki podpisanej umowie mieszkańcy Małopolski otrzymają pociągi wygodne i niezawodne – dodaje Krzysztof Zdziarski, wiceprezes Pesy.

– Bardzo cieszymy się z podpisania umowy na zakup nowych pociągów przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Biorąc pod uwagę rozwój infrastruktury kolejowej w naszym województwie, nowe Elfy 2 z pewnością poprawią komfort podróżnych i przyczynią się do budowy Nowej Jakości Kolei – nie tylko w Małopolsce, ale i w całym kraju. Nie możemy doczekać się, aż nowe pociągi pojawią się na torach – stwierdził Bogdan Kondratowicz, prezes Kolei Małopolskich.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony