Partnerzy serwisu:

Pesa z nagrodą prezydenta Częstochowy

inf. pras. Pesa 01.09.2022 736

arrow
arrow
Pesa z nagrodą prezydenta Częstochowy
fot. Pesa
Pesa z nagrodą prezydenta Częstochowy
Pesa z nagrodą prezydenta Częstochowy
Pesa z nagrodą prezydenta Częstochowy
Pesa z nagrodą prezydenta Częstochowy
Pesa z nagrodą prezydenta Częstochowy
Każdego roku w czasie obchodów święta miasta przyznawane są nagrody dla osób, instytucji i firm, których działalność w istotny sposób wzbogaca potencjał Częstochowy i przyczynia się do kreowania jej pozytywnego wizerunku. W tym roku w kategorii Lepsza Komunikacja w Częstochowie nagrodę otrzymała Pesa Bydgoszcz. Nagrodę podczas uroczystej Gali odebrali Prezes fabryki Krzysztof Zdziarski oraz dyrektor sprzedaży lekkich pojazdów szynowych Marcin Grzyb - informuje producent.
- Tramwaje Twist i Twist 2 stały się kultowe w Częstochowie, pasażerowie pokochali je od pierwszej podróży, ostatnio mieliśmy największą w mieście dostawę tramwajów po 89 roku, 10 nowych Twistów 2.0 za ponad 90 mln zł. Obecnie jeździ 17 tak nowoczesnych tramwajów. Wszystkie łącznie po raz pierwszy wyjechały na wszystkie nowe odcinki torowiska w mieście w 2021 roku. Dobra współpraca w zakresie realizacji tych strategicznych kontraktów wraz z najwyższej jakości produktem końcowym sprawiła, że Laureatem nagrody jest firma Pesa  - powiedział podczas Gali wręczenia nagród prezydent Krzysztof Matyjaszczyk cytowany w komunikacie.

Pesa dostarczyła do Częstochowy niskopodłogowe tramwaje z rodziny Twist, pierwszej i drugiej generacji. To ekologiczne, niskopodłogowe, komfortowe, klimatyzowane tramwaje wyposażone w nowoczesne systemy systemy sterowania. Twisty 2 generacji, zaprojektowane specjalnie dla Częstochowy, mają zmodyfikowane nadwozie, udoskonalone właściwości jezdne i lepszą widoczność oraz szereg udogodnień dla motorniczych i pasażerów, które poprawiają jakość pracy i podróży. To m.in. regulowane elementy kabiny motorniczego /pulpit, podłokietnik z zadajnikiem jazdy, podnóżek/, monitoring i diagnostyka online, klimatyzacja, dwustronne wyświetlacze, funkcjonalne biletomaty, czy odzyskiwanie i zasobnik energii.

- Przyznana nagroda jest dla nas dowodem dobrej współpracy na przestrzeni wielu lat. Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy stać się istotnym elementem programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, który jest drugą największą inwestycją drogową ale i największą inwestycją tramwajową w historii miasta. Cieszymy się, że pasażerowie doceniają wysoki komfort i dostępność naszych tramwajów. Jednocześnie liczymy na kolejne zamówienia, które umożliwią Częstochowie wejście do elitarnej grupy miast mogących pochwalić się wyłącznie nowoczesnym, całkowicie niskopodłogowym taborem tramwajowym - podkreśla w komunikacie prezes Pesy Krzysztof Zdziarski.

Pesa przypomina, że do tej pory dostarczyła do tej pory ponad 800 tramwajów do kilkunastu miast w Europie. W tej spółka chwili produkuje tramwaje dla Bydgoszczy, Wrocławia, Sofii, Tallina i Krajowej w Rumunii. Spółka opracowała również koncepcję nowego pojazdu tram.eu, który jest w tej chwili oferowany klientom na rynkach zachodniej Europy, m.in. w Niemczech.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony