Partnerzy serwisu:

Pesa z memorandum dotyczącym modernizacji ukraińskich lokomotyw

Michał Szymajda 20.09.2016 194

Pesa z memorandum dotyczącym modernizacji ukraińskich lokomotyw
Porozumienie Pesy z Ukraińskimi KolejamiFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Na targach Innotrans prezes Pesy Bydgoszcz Tomasz Zaboklicki podpisał z kierującym Ukrzalyznycą Wojciechem Balczunem memorandum dotyczące modernizacji ukraińskiego parku lokomotyw.
– To ważny moment związany z nowym otwarciem ukraińskiego przemysłu i gospodarki. Przygotowujemy spory projekt taborowy i chcemy współpracować przy nim z najlepszymi partnerami, takimi jak Pesa Bydgoszcz, która ma duże doświadczenie w modernizacji lokomotyw także na wschodnich rynkach – powiedział Wojciech Balczun, prezes Ukrzalizyncji.

Balczun podkreślił, że są to na razie deklaracje woli w celu wypracowania najlepszych wytycznych do opracowania standardów modernizacji. Można je porównać z dialogiem technicznych, znanym m.in. z PKP Intercity. - Oczywiście będziemy organizować transparentne przetargi, które w późniejszym czasie wyłonią wykonawcę prac przy naszym taborze – powiedział Balczun.

– Nasza współpraca z Ukrainą datuje się od pierwszych dni niepodległości tego państwa. Rzeczywiście, mamy więc doświadczenie w modernizacji taboru pochodzącego z Europy Wschodniej. Liczę, że będziemy korzystać z wzajemnych doświadczeń dla obopólnych korzyści – dodał Tomasz Zaboklicki.

Na uroczystości był też obecny podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Witold Słowik. Podkreślił on wzrastającą siłę polskiej branży kolejowej.

– Kiedy widzę wyprodukowanego w Polsce Darta, którego nieustannie i z atencją oglądają w Berlinie Japończycy, jestem dumny z osiągnięć polskiego przemysłu – powiedział Witold Słowik.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
InnoTrans 2016
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony