Partnerzy serwisu:

Pesa wyprodukowała pierwszego ATR220 z dodatkowego zamówienia Trenitalii

Michał Szymajda 05.02.2020 6,1k

Pesa wyprodukowała pierwszego ATR220 z dodatkowego zamówienia Trenitalii
ATR220 na stacji Luccafot. MS, Rynek Kolejowy
Pesa rozpoczęła dostawy kolejnych pojazdów ATR220Tr dla włoskich kolei państwowych Trenitalia. Do tej pory dla Włochów wyprodukowano i wprowadzono do ruchu już 85 tych spalinowych pojazdów.
Trenitalia podpisała pierwszą umowę z Pesą w 2013 roku. Do tej pory spółka dostarczyła do Włoch łącznie 85 spalinowych zespołów trakcyjnych ATR220. Trójczłonowe pojazdy przeznaczone do ruchu regionalnego obsługują połączenia na terenie całych Włoch, między innymi w rejonie Bari, Bolonii, Florencji, Padwy, Mediolanu czy Pizy.

Po zrealizowaniu głównej dostawy z umowy ramowej Trenitalia zdecydowała się w marcu 2018 roku zamówić kolejnych 14 pojazdów. Pierwszy z nich, ATR220Tr 045, 5 lutego wyjechał do Włoch. 10 z tych pojazdów będzie wykorzystywanych w ruchu regionalnym na włoskiej wyspie Sardynia. Realizacja całego kontraktu ma się zakończyć do stycznia 2021 r.

Pesa sukcesywnie zwiększa portfel zamówień na eksport również na rynku tramwajowym. Producent wygrał właśnie przetarg na dostawę 16 tramwajów w rumuńskich Jassach.

– Sytuacja Pesy się stabilizuje, czego dowodem jest to, że kolejne pojazdy dostarczamy w uzgodnionych z zamawiającymi terminach. Sukcesywnie nadrabiamy też opóźnienia z przeszłości oraz budujemy portfel zamówień na przyszłość – mówi Krzysztof Zdziarski, prezes zarządu Pesy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony