Partnerzy serwisu:

Pesa wygrywa na Śląsku

Łukasz Kuś 08.08.2016 512

Pesa wygrywa na Śląsku
fot. Patryk Farana CC BY-SA 4.0
Pesa dostarczy Kolejom Śląskim 13 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Bydgoski producent pokonał Stadlera i Newag.
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brano pod uwagę dwa kryteria – cena (92% wartości oceny) oraz okres gwarancji (8% wartości oceny). W postępowaniu oferty złożyły firmy Stadler (ok. 317 mln zł), Pesa (ok. 206 mln zł) i Newag (ok. 242 mln zł). Wszyscy producenci zaoferowali 10 lat gwarancji.

Pesa dostarczy Kolejom Śląskim pociągi Elf2. Pojazdy przystosowane będą do ruchu z prędkością 160 km/h, a zaprojektowana rodzina zakłada różne, w zależności od oczekiwań zamawiających, konfiguracje od 2 do 6 członów. Umowa z wybranym dostawcą zostanie zawarta w terminie dogodnym dla obu stron, nie wcześniej niż w 10 dni od ogłoszenia wyników przetargu. Pierwsze pociągi dostarczone w ramach przetargu powinny się pojawić na śląskich torach na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku.

Trzynaście nowoczesnych pojazdów ma wzbogacić flotę Kolei Śląskich w najbliższych 30 miesiącach. Będą to jednostki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w szereg udogodnień, m.in. przewijaki dla niemowląt, przyciemniane szyby, uchwyty na rowery, system nowoczesnej informacji pasażerskiej, chowane stoliki oraz specjalną powłokę antygraffiti i rozwiązania wandaloodporne.

W specyfikacji zapisano również możliwość złożenia zamówienia uzupełniającego w wysokości do 20 proc. zamówienia, czyli kolejnych dwóch pojazdów. W zależności od pozyskanych środków KŚ mogą więc zamówić od 13 do nawet 21 pojazdów. Więcej o przetargach taborowych pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony