Partnerzy serwisu:

Pesa wygrywa kolejny przetarg PKP IC

Jakub Madrjas 17.05.2016 257

Pesa wygrywa kolejny przetarg PKP IC
Fot. Tcy77, CC BY-SA 3.0,
Spółka PKP Intercity wybrała wykonawcę modernizacji dziesięciu wagonów typu 145A i 144A. Unieważnione zostało jednak drugie postępowanie - na naprawę dwudziestu wagonów.
W przetargu na wykonanie modernizacji wraz z naprawą okresową na 5- tym poziomie utrzymania 11 wagonów osobowych był tylko jeden oferent - Pesa Bydgoszcz. Złożył on ofertę na wykonanie napraw i modernizacji ośmiu wagonów typu 145A i dwóch wagonów typu 144A. Na część zamówienia dotyczącą modernizacji i naprawy jednego wagonu typu 134A nie było chętnych.

PKP Intercity unieważniły postępowanie na modernizację wraz z naprawą P5 kolejnych 20 wagonów. Tu było dwóch chętnych, ale oferta Pesy została uznana przez PKP IC za nieprawidłową, a oferta firmy Cegielski-FPS w wysokości 86 mln zł o ponad jedną trzecią przekroczyła opiewający na 61,5 mln zl kosztorys zamawiającego.

Przypomnijmy, że w tym roku PKP Intercity intensywnie ruszyło z programem napraw i modernizacji aż 400 wagonów i 60 lokomotyw za 1,8 mld złotych. Największa liczba wagonów będzie potrzebna przewoźnikowi m.in. w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które pod koniec lipca odbędą się w Krakowie. Przewoźnik pożyczy na ten okres co najmniej 5 lokomotyw, oraz 40 wagonów osobowych.

Niedawno PKP Intercity rozstrzygnęło pierwsze tegoroczne przetargi na naprawy i modernizację wagonów i lokomotyw. Wagony będzie naprawiać głównie Pesa. Więcej o trwających przetargach PKP IC można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony