Partnerzy serwisu:

Pesa ulepszy podkarpackie SA 135

Jakub Madrjas 27.03.2018 5,5k

Pesa ulepszy podkarpackie SA 135
Fot. Wojciech Cupiał
Pesa zmodernizuje pięć z ośmiu posiadanych przez województwo podkarpackie pojazdów SA135. Pojawi się w nich kilka udogodnień dla pasażerów, w tym nowe fotele i Wi-Fi.
W połowie tego miesiąca Pesa podpisała pierwszy kontrakt kolejowy po wyborze inwestora (zostanie nim Polski Fundusz Rozwoju). Chodzi o modernizację pojazdów SA135. Wartość tego kontraktu to 5,577 miliona złotych netto i obejmie pięć z ośmiu posiadanych przez województwo szynobusów tego typu. Zamówienie nie jest połączone z wykonaniem napraw okresowych.

Jak tłumaczy PR manager Pesy Maciej Grześkowiak, w ramach prac dwa pojazdy zostaną przemalowane w nowe barwy województwa (pozostałe już je mają). – W pojazdach zostaną wymienione siedzenia i system informacji pasażerskiej (na obecnie używany w województwie). Pojazdy otrzymają automaty biletowe, lusterka składane dla maszynistów oraz Wi-Fi – opisuje.

Nazwane w specyfikacji ulepszeniem modyfikacje, które przejdą pojazdy są w rzeczywistości bardzo istotne. Pojazdy mają m.in. zyskać także dostosowanie do jazdy w trakcji wielokrotnej. Więcej na temat specyfikacji tego zamówienia pisaliśmy tutaj.

Przed Pesą m.in. podpisanie kontraktu z SKM Warszawa na nowy tabor czy na modernizacje wagonów PKP Intercity. Listę realizowanych przez Pesę kontraktów na rynku krajowym opublikowaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony